BPT Futures Wuhan Qingshan   (Pro Tour Futures)
Donnerstag 16.05.2024
ZeitQINGSHAN, WUHAN 2QINGSHAN, WUHAN 3QINGSHAN, WUHAN CC
09:00
(03:00)
Women - Qualification Round 1 #2
CHN2CHEN Nan/LIU Yixin   [#15]
CHN0FU Yufei/WANG Jiayi  
2:0   (21:16, 21:15)   0:34
Refs: Wei Yun (CHN) / Chen Ying (CHN)
LJ: Yu Jy / Kang Jh
Scorer: Zhang Hy / Sheng B
09:50
(03:50)
Women - Qualification Round 1 #7
FIN0Väärälä/Mämmi  
INA2Josephine/Bernadetta Shella   [#16]
0:2   (14:21, 14:21)   0:32
Refs: Zhu Shan (CHN) / Han Bo (CHN)
LJ: Lu Y / Chu Lw
Scorer: Liu C / Dong F
Women - Qualification Round 1 #6
JPN0Shigechika/Honda  
FRA2Fareura/Collette  
0:2   (19:21, 12:21)   0:36
Refs: Yu Jian (CHN) / Wei Yun (CHN)
LJ: Yuan S / Zhang Y
Scorer: Yang N / Sheng B
10:40
(04:40)
Men - Qualification Round 1 #2
CAN0Abrams/Pickett  
THA2N. Banlue/K.Kittituch  
0:2   (16:21, 14:21)   0:35
Refs: Chen Yanzai (CHN) / Zhu Shan (CHN)
LJ: Li Qr / Liu Xy
Scorer: Yu Z / Dong F
Men - Qualification Round 1 #1
JPN2Dylan/KAI   [#10]
CHN0FANG Chuyao/T. Xue  
2:0   (21:14, 23:21)   0:44
Refs: Hu Xuan (CHN) / Yu Jian (CHN)
LJ: Kang Jh / Yu Jy
Scorer: Zhang Hy / Yang N
11:30
(05:30)
Men - Qualification Round 1 #4
GER0Fiedler/Teege  
THA2J. Surin/K. Dunwinit   [#12]
0:2   (15:21, 12:21)   0:33
Refs: Ji Xiaowei (CHN) / Chen Yanzai (CHN)
LJ: Chu Lw / Lu Y
Scorer: Liu C / Yu Z
Men - Qualification Round 1 #3
GAM1Jawo/Pa Alieu  
CHN2Salamu A./Ch. W. Zhou  
1:2   (21:18, 17:21, 7:15)   1:00
Refs: Wang Lei (CHN) / Hu Xuan (CHN)
LJ: Zhang Y / Yuan S
Scorer: Yang N / Sheng B
12:20
(06:20)
Men - Qualification Round 1 #6
UKR0Bublyk/Tymchenko  
ISR2Day/Katriel   [#13]
0:2   (18:21, 15:21)   0:34
Refs: Yao Hongliang (CHN) / Ji Xiaowei (CHN)
LJ: Liu Xy / Li Qr
Scorer: Yu Z / Dong F
Men - Qualification Round 1 #5
INA2Danang/Yosi  
CHN0LYU L./ZU.L.K.E  
2:0   (21:13, 21:17)   0:33
Refs: Chen Ying (CHN) / Wang Lei (CHN)
LJ: Yu Jy / Kang Jh
Scorer: Zhang Hy / Sheng B
13:10
(07:10)
Men - Qualification Round 1 #7
UKR1Savvin/Moiseiev  
LAT2Berzins/Bulgačs B.  
1:2   (18:21, 21:11, 8:15)   0:44
Refs: Han Bo (CHN) / Yao Hongliang (CHN)
LJ: Lu Y / Chu Lw
Scorer: Liu C / Yu Z
Men - Qualification Round 1 #8
HUN0Bogáncs/Udvarhelyi  
AUS2Takken/Howat   [#11]
0:2   (13:21, 14:21)   0:30
Refs: Wei Yun (CHN) / Chen Ying (CHN)
LJ: Yuan S / Zhang Y
Scorer: Yang N / Zhang Hy
14:00
(08:00)
Women - Qualification Round 2 #10
THA0Udomchavee/S.Aritsara  
CHN2Y.P. Wang/X.CH Zhang   [#14]
0:2   (13:21, 21:23)   0:36
Refs: Zhu Shan (CHN) / Han Bo (CHN)
LJ: Lu Y / Chu Lw
Scorer: Liu C / Dong F
Women - Qualification Round 2 #9
CHN1HAN Wenqin/YU T.  
CHN2CHEN Nan/LIU Yixin   [#15]
1:2   (21:15, 18:21, 11:15)   0:54
Refs: Yu Jian (CHN) / Wei Yun (CHN)
LJ: Yu Jy / Kang Jh
Scorer: Zhang Hy / Sheng B
14:50
(08:50)
Women - Qualification Round 2 #11
THA2Numwong/Veeradakittikarn   [#13]
FRA0Fareura/Collette  
2:0   (21:18, 22:20)   0:47
Refs: Chen Yanzai (CHN) / Zhu Shan (CHN)
LJ: Li Qr / Liu Xy
Scorer: Yu Z / Dong F
Women - Qualification Round 2 #12
INA2Josephine/Bernadetta Shella   [#16]
BRA1Julhia/Marcela  
2:1   (21:18, 20:22, 15:13)   0:58
Refs: Hu Xuan (CHN) / Yu Jian (CHN)
LJ: Yuan S / Zhang Y
Scorer: Yang N / Sheng B
15:40
(09:40)
Men - Qualification Round 2 #9
JPN2Dylan/KAI   [#10]
THA1N. Banlue/K.Kittituch  
2:1   (18:21, 21:15, 15:6)   1:03
Refs: Ji Xiaowei (CHN) / Chen Yanzai (CHN)
LJ: Chu Lw / Lu Y
Scorer: Liu C / Yu Z
Men - Qualification Round 2 #10
CHN0Salamu A./Ch. W. Zhou  
THA2J. Surin/K. Dunwinit   [#12]
0:2   (17:21, 22:24)   0:47
Refs: Chen Ying (CHN) / Hu Xuan (CHN)
LJ: Kang Jh / Yu Jy
Scorer: Zhang Hy / Yang N
16:30
(10:30)
Men - Qualification Round 2 #12
LAT1Berzins/Bulgačs B.  
AUS2Takken/Howat   [#11]
1:2   (23:25, 21:19, 11:15)   0:47
Refs: Han Bo (CHN) / Ji Xiaowei (CHN)
LJ: Liu Xy / Li Qr
Scorer: Yu Z / Dong F
Men - Qualification Round 2 #11
INA1Danang/Yosi  
ISR2Day/Katriel   [#13]
1:2   (17:21, 21:15, 17:19)   0:53
Refs: Wei Yun (CHN) / Chen Ying (CHN)
LJ: Zhang Y / Yuan S
Scorer: Yang N / Sheng B

BPT Futures Wuhan Qingshan   (Pro Tour Futures)
Freitag 17.05.2024
ZeitQINGSHAN, WUHAN 2QINGSHAN, WUHAN 3QINGSHAN, WUHAN CC
09:00
(03:00)
Women - Pool B #3
CHN2Yan X./Zhou M. L.   [#2]
CHN0CHEN Nan/LIU Yixin   [#15]
2:0   (21:12, 21:11)   0:29
Refs: Yao Hongliang (CHN) / Chen Yanzai (CHN)
LJ: Yuan S / Zhang Y
Scorer: Yang N / Dong F
Women - Pool A #2
THA1Charanrutwadee/Woranatchayakorn   [#8]
INA2Nur Atika/Desi   [#9]
1:2   (23:25, 21:16, 15:17)   0:56
Refs: Yu Jian (CHN) / Chen Ying (CHN)
LJ: Li Qr / Liu Xy
Scorer: Zhang Hy / Sheng B
Women - Pool A #1
CHN2Wang X. X./XING Jiayi   [#1]
INA0Josephine/Bernadetta Shella   [#16]
2:0   (21:19, 21:13)   0:37
Refs: Wang Lei (CHN) / Zhu Shan (CHN)
LJ: Yu Jy / Lu Y
Scorer: Liu C / Yu Z
09:50
(03:50)
Women - Pool B #4
AUS1Rayner/Mears   [#7]
MAR2Darrhar/Mahassine   [#10]
1:2   (19:21, 21:15, 13:15)   0:53
Refs: Wei Yun (CHN) / Ji Xiaowei (CHN)
LJ: Zhang Y / Kang Jh
Scorer: Yang N / Dong F
Women - Pool C #6
VAN2Toko/Joe   [#6]
THA0S.Patcharaporn/S.Samitta   [#11]
2:0   (21:19, 21:18)   0:39
Refs: Chen Ying (CHN) / Yu Jian (CHN)
LJ: Liu Xy / Li Qr
Scorer: Zhang Hy / Sheng B
Women - Pool C #5
CHN0Aheidan/Dilinaer A.   [#3]
CHN2Y.P. Wang/X.CH Zhang   [#14]
0:2   (15:21, 18:21)   0:37
Refs: Han Bo (CHN) / Hu Xuan (CHN)
LJ: Lu Y / Chu Lw
Scorer: Yu Z / Liu C
10:40
(04:40)
Women - Pool D #7
AUS1Phillips/Alchin   [#4]
THA2Numwong/Veeradakittikarn   [#13]
1:2   (21:15, 16:21, 10:15)   0:55
Refs: Chen Yanzai (CHN) / Yao Hongliang (CHN)
LJ: Kang Jh / Yuan S
Scorer: Yang N / Dong F
Women - Pool D #8
VAN0Matauatu/Lawac   [#5]
CHN2Jiang K. Y./Yuan Lvwen   [#12]
0:2   (17:21, 12:21)   0:29
Refs: Zhu Shan (CHN) / Wang Lei (CHN)
LJ: Chu Lw / Yu Jy
Scorer: Liu C / Yu Z
11:30
(05:30)
Men - Pool B #3
CAN2MacNeil/Russell   [#2]
CHN1J.Q. Liu/DU Hongjun   [#15]
2:1   (16:21, 21:15, 17:15)   0:57
Refs: Ji Xiaowei (CHN) / Wei Yun (CHN)
LJ: Yuan S / Zhang Y
Scorer: Yang N / Dong F
Men - Pool A #2
JPN0Takahashi/Ikeda   [#8]
THA2Netitorn/M.Wachirawit   [#9]
0:2   (15:21, 20:22)   0:44
Refs: Yu Jian (CHN) / Chen Ying (CHN)
LJ: Li Qr / Liu Xy
Scorer: Zhang Hy / Sheng B
Men - Pool A #1
AUS2Pearse/Burnett   [#1]
CHN0X.Y. Luo/YANG Guang   [#16]
2:0   (21:19, 21:13)   0:32
Refs: Hu Xuan (CHN) / Han Bo (CHN)
LJ: Yu Jy / Lu Y
Scorer: Yu Z / Liu C
12:20
(06:20)
Men - Pool C #6
AUS0Hood/Potts   [#6]
AUS2Takken/Howat   [#11]
0:2   (17:21, 9:21)   0:34
Refs: Yao Hongliang (CHN) / Chen Yanzai (CHN)
LJ: Lu Y / Yu Jy
Scorer: Yang N / Dong F
Men - Pool B #4
THA2T.Pithak/T. Poravid   [#7]
JPN0Dylan/KAI   [#10]
2:0   (21:18, 21:18)   0:34
Refs: Chen Ying (CHN) / Yu Jian (CHN)
LJ: Liu Xy / Li Qr
Scorer: Zhang Hy / Sheng B
Men - Pool C #5
BRA2Pedro /Henrique   [#3]
CHN1Zhou Y. J./Xu Zongqi   [#14]
2:1   (16:21, 21:19, 15:10)   1:01
Refs: Wang Lei (CHN) / Zhu Shan (CHN)
LJ: Lu Y / Chu Lw
Scorer: Liu C / Yu Z
13:10
(07:10)
Men - Pool D #8
INA2Bintang/Sofyan   [#5]
THA0J. Surin/K. Dunwinit   [#12]
2:0   (21:13, 22:20)   0:38
Refs: Wei Yun (CHN) / Ji Xiaowei (CHN)
LJ: Kang Jh / Yuan S
Scorer: Yang N / Dong F
Men - Pool D #7
CHN0Li Zhuoxin/Ch. Y. Liu   [#4]
ISR2Day/Katriel   [#13]
0:2   (12:21, 14:21)   0:35
Refs: Han Bo (CHN) / Hu Xuan (CHN)
LJ: Chu Lw / Yu Jy
Scorer: Yu Z / Liu C
14:00
(08:00)
Women - Pool A #10
INA0Josephine/Bernadetta Shella   [#16]
THA2Charanrutwadee/Woranatchayakorn   [#8]
0:2   (17:21, 15:21)   0:33
Refs: Chen Yanzai (CHN) / Yao Hongliang (CHN)
LJ: Kang Jh / Liu Xy
Scorer: Zhang Hy / Sheng B
Women - Pool A #9
CHN0Wang X. X./XING Jiayi   [#1]
INA2Nur Atika/Desi   [#9]
0:2   (17:21, 11:21)   0:32
Refs: Zhu Shan (CHN) / Wang Lei (CHN)
LJ: Yu Jy / Chu Lw
Scorer: Liu C / Dong F
14:50
(08:50)
Women - Pool B #12
CHN0CHEN Nan/LIU Yixin   [#15]
AUS2Rayner/Mears   [#7]
0:2   (15:21, 17:21)   0:33
Refs: Ji Xiaowei (CHN) / Wei Yun (CHN)
LJ: Li Qr / Zhang Y
Scorer: Yang N / Sheng B
Women - Pool B #11
CHN2Yan X./Zhou M. L.   [#2]
MAR0Darrhar/Mahassine   [#10]
2:0   (21:11, 21:9)   0:27
Refs: Hu Xuan (CHN) / Han Bo (CHN)
LJ: Lu Y / Yuan S
Scorer: Yu Z / Dong F
15:40
(09:40)
Women - Pool C #14
CHN1Aheidan/Dilinaer A.   [#3]
THA2S.Patcharaporn/S.Samitta   [#11]
1:2   (23:21, 14:21, 18:20)   0:56
Refs: Chen Ying (CHN) / Chen Yanzai (CHN)
LJ: Kang Jh / Liu Xy
Scorer: Zhang Hy / Sheng B
Women - Pool C #13
CHN2Y.P. Wang/X.CH Zhang   [#14]
VAN0Toko/Joe   [#6]
2:0   (21:7, 21:13)   0:29
Refs: Yu Jian (CHN) / Zhu Shan (CHN)
LJ: Yu Jy / Chu Lw
Scorer: Liu C / Dong F
16:30
(10:30)
Women - Pool D #16
AUS0Phillips/Alchin   [#4]
VAN2Matauatu/Lawac   [#5]
0:2   (16:21, 11:21)   0:30
Refs: Wei Yun (CHN) / Ji Xiaowei (CHN)
LJ: Li Qr / Zhang Y
Scorer: Yang N / Sheng B
Women - Pool D #15
THA0Numwong/Veeradakittikarn   [#13]
CHN2Jiang K. Y./Yuan Lvwen   [#12]
0:2   (15:21, 5:21)   0:34
Refs: Han Bo (CHN) / Hu Xuan (CHN)
LJ: Lu Y / Yuan S
Scorer: Yu Z / Dong F
18:00
(12:00)
Men - Pool A #9
AUS2Pearse/Burnett   [#1]
THA0Netitorn/M.Wachirawit   [#9]
2:0   (21:12, 21:16)   0:32
Refs: Yao Hongliang (CHN) / Chen Yanzai (CHN)
LJ: Kang Jh / Liu Xy
Scorer: Zhang Hy / Sheng B
Men - Pool A #10
CHN2X.Y. Luo/YANG Guang   [#16]
JPN0Takahashi/Ikeda   [#8]
2:0   (21:16, 21:14)   0:37
Refs: Wang Lei (CHN) / Zhu Shan (CHN)
LJ: Yu Jy / Chu Lw
Scorer: Liu C / Dong F
19:00
(13:00)
Men - Pool B #11
CAN2MacNeil/Russell   [#2]
THA0T.Pithak/T. Poravid   [#7]
2:0   (28:26, 21:16)   0:46
Refs: Ji Xiaowei (CHN) / Chen Ying (CHN)
LJ: Li Qr / Zhang Y
Scorer: Yang N / Sheng B
Men - Pool B #12
CHN1J.Q. Liu/DU Hongjun   [#15]
JPN2Dylan/KAI   [#10]
1:2   (18:21, 25:23, 12:15)   0:45
Refs: Hu Xuan (CHN) / Yu Jian (CHN)
LJ: Lu Y / Yuan S
Scorer: Yu Z / Dong F
20:00
(14:00)
Men - Pool C #13
BRA2Pedro /Henrique   [#3]
AUS1Takken/Howat   [#11]
2:1   (21:17, 11:21, 19:17)   0:46
Refs: Chen Yanzai (CHN) / Wei Yun (CHN)
LJ: Kang Jh / Liu Xy
Scorer: Zhang Hy / Sheng B
Men - Pool C #14
CHN0Zhou Y. J./Xu Zongqi   [#14]
AUS2Hood/Potts   [#6]
0:2   (23:25, 19:21)   0:41
Refs: Zhu Shan (CHN) / Han Bo (CHN)
LJ: Yu Jy / Chu Lw
Scorer: Liu C / Dong F
21:00
(15:00)
Men - Pool D #15
ISR0Day/Katriel   [#13]
INA2Bintang/Sofyan   [#5]
0:2   (11:21, 15:21)   0:31
Refs: Chen Ying (CHN) / Ji Xiaowei (CHN)
LJ: Li Qr / Zhang Y
Scorer: Yang N / Sheng B
Men - Pool D #16
CHN1Li Zhuoxin/Ch. Y. Liu   [#4]
THA2J. Surin/K. Dunwinit   [#12]
1:2   (25:23, 19:21, 13:15)   1:00
Refs: Yu Jian (CHN) / Hu Xuan (CHN)
LJ: Lu Y / Yuan S
Scorer: Yu Z / Dong F

BPT Futures Wuhan Qingshan   (Pro Tour Futures)
Samstag 18.05.2024
ZeitQINGSHAN, WUHAN 2QINGSHAN, WUHAN 3QINGSHAN, WUHAN CC
11:00
(05:00)
Women - Round of 12 #17
THA2S.Patcharaporn/S.Samitta   [#11]
THA0Numwong/Veeradakittikarn   [#13]
2:0   (21:14, 21:13)   0:30
Refs: Han Bo (CHN) / Yu Jian (CHN)
LJ: Lu Y / Chu Lw
Scorer: Yang N / Dong F
Women - Round of 12 #18
VAN0Matauatu/Lawac   [#5]
CHN2Wang X. X./XING Jiayi   [#1]
0:2   (18:21, 15:21)   0:42
Refs: Wei Yun (CHN) / Chen Yanzai (CHN)
LJ: Li Qr / Kang Jh
Scorer: Zhang Hy / Sheng B
12:00
(06:00)
Women - Round of 12 #20
VAN1Toko/Joe   [#6]
AUS2Rayner/Mears   [#7]
1:2   (14:21, 21:16, 14:16)   0:50
Refs: Chen Ying (CHN) / Hu Xuan (CHN)
LJ: Yu Jy / Liu Xy
Scorer: Yu Z / Dong F
Women - Round of 12 #19
MAR0Darrhar/Mahassine   [#10]
THA2Charanrutwadee/Woranatchayakorn   [#8]
0:2   (19:21, 10:21)   0:39
Refs: Zhu Shan (CHN) / Ji Xiaowei (CHN)
LJ: Yuan S / Zhang Y
Scorer: Liu C / Sheng B
13:00
(07:00)
Men - Round of 12 #18
THA1J. Surin/K. Dunwinit   [#12]
THA2Netitorn/M.Wachirawit   [#9]
1:2   (7:21, 21:18, 12:15)   0:45
Refs: Yu Jian (CHN) / Han Bo (CHN)
LJ: Chu Lw / Lu Y
Scorer: Yang N / Yu Z
Men - Round of 12 #17
JPN2Dylan/KAI   [#10]
AUS0Takken/Howat   [#11]
2:0   (22:20, 21:12)   0:39
Refs: Chen Yanzai (CHN) / Wei Yun (CHN)
LJ: Kang Jh / Li Qr
Scorer: Zhang Hy / Liu C
14:00
(08:00)
Men - Round of 12 #19
THA2T.Pithak/T. Poravid   [#7]
AUS0Hood/Potts   [#6]
2:0   (21:18, 21:13)   0:36
Refs: Hu Xuan (CHN) / Chen Ying (CHN)
LJ: Liu Xy / Yu Jy
Scorer: Yu Z / Dong F
Men - Round of 12 #20
ISR1Day/Katriel   [#13]
CHN2X.Y. Luo/YANG Guang   [#16]
1:2   (18:21, 21:18, 6:15)   0:53
Refs: Ji Xiaowei (CHN) / Zhu Shan (CHN)
LJ: Zhang Y / Yuan S
Scorer: Liu C / Sheng B
16:00
(10:00)
Women - Quarterfinals #22
CHN2Wang X. X./XING Jiayi   [#1]
CHN0Y.P. Wang/X.CH Zhang   [#14]
2:0   (21:18, 22:20)   0:41
Refs: Han Bo (CHN) / Yu Jian (CHN)
LJ: Lu Y / Chu Lw
Scorer: Yang N / Yu Z
Women - Quarterfinals #21
CHN2Yan X./Zhou M. L.   [#2]
THA0S.Patcharaporn/S.Samitta   [#11]
2:0   (21:15, 21:8)   0:29
Refs: Wei Yun (CHN) / Chen Yanzai (CHN)
LJ: Li Qr / Kang Jh
Scorer: Zhang Hy / Sheng B
17:00
(11:00)
Men - Quarterfinals #22
THA0Netitorn/M.Wachirawit   [#9]
BRA2Pedro /Henrique   [#3]
0:2   (21:23, 19:21)   0:42
Refs: Chen Ying (CHN) / Hu Xuan (CHN)
LJ: Liu Xy / Yu Jy
Scorer: Yu Z / Dong F
Men - Quarterfinals #21
AUS2Pearse/Burnett   [#1]
JPN0Dylan/KAI   [#10]
2:0   (21:19, 21:14)   0:36
Refs: Zhu Shan (CHN) / Ji Xiaowei (CHN)
LJ: Yuan S / Zhang Y
Scorer: Liu C / Zhang Hy
18:00
(12:00)
Women - Quarterfinals #24
AUS1Rayner/Mears   [#7]
INA2Nur Atika/Desi   [#9]
1:2   (14:21, 21:7, 9:15)   0:46
Refs: Wei Yun (CHN) / Yao Hongliang (CHN)
LJ: Lu Y / Chu Lw
Scorer: Yu Z / Dong F
19:00
(13:00)
Men - Quarterfinals #23
INA2Bintang/Sofyan   [#5]
THA1T.Pithak/T. Poravid   [#7]
2:1   (18:21, 21:14, 16:14)   0:50
Refs: Chen Yanzai (CHN) / Yu Jian (CHN)
LJ: Yuan S / Zhang Y
Scorer: Liu C / Sheng B
20:00
(14:00)
Women - Quarterfinals #23
CHN2Jiang K. Y./Yuan Lvwen   [#12]
THA0Charanrutwadee/Woranatchayakorn   [#8]
2:0   (21:10, 21:14)   0:34
Refs: Zhu Shan (CHN) / Chen Ying (CHN)
LJ: Liu Xy / Yu Jy
Scorer: Yang N / Yu Z
21:00
(15:00)
Men - Quarterfinals #24
CHN0X.Y. Luo/YANG Guang   [#16]
CAN2MacNeil/Russell   [#2]
0:2   (20:22, 18:21)   0:41
Refs: Hu Xuan (CHN) / Ji Xiaowei (CHN)
LJ: Li Qr / Kang Jh
Scorer: Zhang Hy / Sheng B

BPT Futures Wuhan Qingshan   (Pro Tour Futures)
Sonntag 19.05.2024
ZeitQINGSHAN, WUHAN 2QINGSHAN, WUHAN 3QINGSHAN, WUHAN CC
10:00
(04:00)
Women - Semifinals #25
CHNYan X./Zhou M. L.   [#2]
CHNWang X. X./XING Jiayi   [#1]
 
11:00
(05:00)
Women - Semifinals #26
CHNJiang K. Y./Yuan Lvwen   [#12]
INANur Atika/Desi   [#9]
 
12:00
(06:00)
Men - Semifinals #25
AUSPearse/Burnett   [#1]
BRAPedro /Henrique   [#3]
 
13:00
(07:00)
Men - Semifinals #26
INABintang/Sofyan   [#5]
CANMacNeil/Russell   [#2]
 
16:30
(10:30)
Women - Final 3rd Place #27
Loser of match 25  
Loser of match 26  
 
17:30
(11:30)
Men - Final 3rd Place #27
Loser of match 25  
Loser of match 26  
 
19:00
(13:00)
Women - Final 1st Place #28
Winner of match 25  
Winner of match 26  
 
20:00
(14:00)
Men - Final 1st Place #28
Winner of match 25  
Winner of match 26  
 

BPT Futures Madrid   (Pro Tour Futures)
Donnerstag 16.05.2024
ZeitMADRID 1MADRID 2
10:00
Women - Qualification Round 1 #1
POL2Lodej/Kielak   [#8]
BUL0Vili/Tsenova  
2:0   (21:8, 21:11)   0:30
Refs: Obid Gašper (SLO) / Romero Martinez Enrique Javier (ESP)
10:50
Women - Qualification Round 1 #3
CAN2Corah/Goodman  
ESP1Carro M/Serrano F   [#12]
2:1   (16:21, 21:17, 15:8)   0:46
Refs: Romero Martinez Enrique Javier (ESP) / Bernal Fernández José María (ESP)
Women - Qualification Round 1 #2
LTU1Karaliute/Andriukaityte  
SWE2Malmström/Rudberg  
1:2   (21:18, 22:24, 13:15)   0:53
Refs: Solis Leal Noelia (ESP) / Rodríguez Del Pozo Diego (ESP)
11:40
Women - Qualification Round 1 #4
SUI2Zobrist/Stolz   [#16]
SCO0Morrison/Barbour  
2:0   (21:15, 21:7)   0:29
Refs: Bernal Fernández José María (ESP) / Pedrosa Lopez Juan Antonio (ESP)
Women - Qualification Round 1 #5
UKR2Davidova/Khmil   [#13]
ITA0Dalmazzo/Rastelli  
2:0   (21:15, 21:8)   0:30
Refs: Asensio Chácharo David (ESP) / Pérez González Samuel (ESP)
12:30
Women - Qualification Round 1 #6
NED1Prins/van Diepen  
SWE2Månesköld/Bergholm  
1:2   (15:21, 21:19, 10:15)   0:47
Refs: Pedrosa Lopez Juan Antonio (ESP) / Obid Gašper (SLO)
Women - Qualification Round 1 #7
ISR2Dave/Ashush  
ENG1Evans/Keefe  
2:1   (21:15, 19:21, 16:14)   0:59
Refs: Pérez González Samuel (ESP) / Asensio Chácharo David (ESP)
13:20
Women - Qualification Round 1 #8
ESP0Menegozzo/Van Laer  
CZE2Dvorníková/Pospisilova   [#11]
0:2   (12:21, 19:21)   0:35
Refs: Rodríguez Del Pozo Diego (ESP) / Solis Leal Noelia (ESP)
17:00
Women - Qualification Round 2 #9
POL2Lodej/Kielak   [#8]
SWE1Malmström/Rudberg  
2:1   (21:12, 9:21, 15:13)   0:43
Refs: Obid Gašper (SLO) / Asensio Chácharo David (ESP)
17:50
Women - Qualification Round 2 #10
CAN1Corah/Goodman  
SUI2Zobrist/Stolz   [#16]
1:2   (17:21, 21:17, 7:15)   0:41
Refs: Asensio Chácharo David (ESP) / Rodríguez Del Pozo Diego (ESP)
18:40
Women - Qualification Round 2 #11
UKR2Davidova/Khmil   [#13]
SWE0Månesköld/Bergholm  
2:0   (21:12, 21:14)   0:30
Refs: Rodríguez Del Pozo Diego (ESP) / Pedrosa Lopez Juan Antonio (ESP)
19:30
Women - Qualification Round 2 #12
ISR0Dave/Ashush  
CZE2Dvorníková/Pospisilova   [#11]
0:2   (18:21, 16:21)   0:37
Refs: Pedrosa Lopez Juan Antonio (ESP) / Obid Gašper (SLO)

BPT Futures Madrid   (Pro Tour Futures)
Freitag 17.05.2024
ZeitMADRID 1MADRID 2
09:30
Women - Pool A #1
ESP2Carro/González   [#1]
SUI1Zobrist/Stolz   [#16]
2:1   (13:21, 21:18, 15:10)   0:49
Refs: Obid Gašper (SLO) / Bernal Fernández José María (ESP)
Women - Pool A #2
POL0Lodej/Kielak   [#8]
LAT2Ēbere/Konstantinova   [#9]
0:2   (19:21, 18:21)   0:38
Refs: Rodríguez Del Pozo Diego (ESP) / Asensio Chácharo David (ESP)
10:20
Women - Pool B #3
POL2Gruszczynska/Ola   [#2]
ESP0Esarte/Vergara   [#15]
2:0   (21:15, 21:11)   0:31
Refs: Bernal Fernández José María (ESP) / Romero Martinez Enrique Javier (ESP)
Women - Pool B #4
POR0Pinheiro/Castro   [#7]
CZE2Slukova/Zolnercikova   [#10]
0:2   (14:21, 14:21)   0:33
Refs: Asensio Chácharo David (ESP) / Pedrosa Lopez Juan Antonio (ESP)
11:10
Women - Pool C #5
AUT1Friedl/Trailovic   [#3]
ESP2Izuzquiza/Fernández da Silva   [#14]
1:2   (25:23, 11:21, 10:15)   0:51
Refs: Romero Martinez Enrique Javier (ESP) / Solis Leal Noelia (ESP)
Women - Pool C #6
POL2Ciezkowska/Lunio   [#6]
CZE0Dvorníková/Pospisilova   [#11]
2:0   (21:14, 21:18)   0:38
Refs: Pedrosa Lopez Juan Antonio (ESP) / Pérez González Samuel (ESP)
12:00
Women - Pool D #8
MRI0Paul/Bonne   [#5]
ESP2Florian/Munar   [#12]
0:2   (11:21, 14:21)   0:27
Refs: Pérez González Samuel (ESP) / Rodríguez Del Pozo Diego (ESP)
Women - Pool D #7
BEL0Cools/Vd Vonder   [#4]
UKR2Davidova/Khmil   [#13]
0:2   (18:21, 13:21)   0:37
Refs: Solis Leal Noelia (ESP) / Obid Gašper (SLO)
12:50
Women - Pool A #9
ESP2Carro/González   [#1]
LAT1Ēbere/Konstantinova   [#9]
2:1   (16:21, 21:18, 15:10)   0:47
Refs: Obid Gašper (SLO) / Bernal Fernández José María (ESP)
Women - Pool B #11
POL2Gruszczynska/Ola   [#2]
CZE1Slukova/Zolnercikova   [#10]
2:1   (19:21, 24:22, 15:13)   0:54
Refs: Rodríguez Del Pozo Diego (ESP) / Asensio Chácharo David (ESP)
13:40
Women - Pool C #13
ESP2Izuzquiza/Fernández da Silva   [#14]
POL1Ciezkowska/Lunio   [#6]
2:1   (23:21, 17:21, 15:9)   0:49
Refs: Bernal Fernández José María (ESP) / Romero Martinez Enrique Javier (ESP)
14:30
Women - Pool D #15
UKR2Davidova/Khmil   [#13]
ESP1Florian/Munar   [#12]
2:1   (21:14, 15:21, 15:13)   0:46
Refs: Romero Martinez Enrique Javier (ESP) / Pérez González Samuel (ESP)
17:00
Women - Pool A #10
SUI1Zobrist/Stolz   [#16]
POL2Lodej/Kielak   [#8]
1:2   (22:20, 20:22, 12:15)   0:59
Refs: Asensio Chácharo David (ESP) / Pedrosa Lopez Juan Antonio (ESP)
18:00
Women - Pool B #12
ESP2Esarte/Vergara   [#15]
POR1Pinheiro/Castro   [#7]
2:1   (21:19, 8:21, 15:11)   0:46
Refs: Pedrosa Lopez Juan Antonio (ESP) / Rodríguez Del Pozo Diego (ESP)
19:00
Women - Pool C #14
AUT1Friedl/Trailovic   [#3]
CZE2Dvorníková/Pospisilova   [#11]
1:2   (15:21, 21:18, 12:15)   0:49
Refs: Rodríguez Del Pozo Diego (ESP) / Obid Gašper (SLO)
20:00
Women - Pool D #16
BEL2Cools/Vd Vonder   [#4]
MRI0Paul/Bonne   [#5]
2:0   (21:8, 21:7)   0:24
Refs: Obid Gašper (SLO) / Asensio Chácharo David (ESP)

BPT Futures Madrid   (Pro Tour Futures)
Samstag 18.05.2024
ZeitMADRID 1MADRID 2
10:00
Women - Round of 12 #17
POL2Lodej/Kielak   [#8]
ESP1Florian/Munar   [#12]
2:1   (21:18, 11:21, 15:11)   0:50
Refs: Pedrosa Lopez Juan Antonio (ESP) / Obid Gašper (SLO)
11:00
Women - Round of 12 #18
ESP0Esarte/Vergara   [#15]
LAT2Ēbere/Konstantinova   [#9]
0:2   (12:21, 18:21)   0:32
Refs: Obid Gašper (SLO) / Rodríguez Del Pozo Diego (ESP)
12:00
Women - Round of 12 #19
CZE2Slukova/Zolnercikova   [#10]
CZE0Dvorníková/Pospisilova   [#11]
2:0   (21:15, 21:13)   0:32
Refs: Rodríguez Del Pozo Diego (ESP) / Asensio Chácharo David (ESP)
13:00
Women - Round of 12 #20
POL0Ciezkowska/Lunio   [#6]
BEL2Cools/Vd Vonder   [#4]
0:2   (16:21, 14:21)   0:37
Refs: Asensio Chácharo David (ESP) / Pedrosa Lopez Juan Antonio (ESP)
17:00
Women - Quarterfinals #21
POL2Gruszczynska/Ola   [#2]
POL0Lodej/Kielak   [#8]
2:0   (21:15, 21:15)   0:34
Refs: Pedrosa Lopez Juan Antonio (ESP) / Rodríguez Del Pozo Diego (ESP)
18:00
Women - Quarterfinals #22
LATĒbere/Konstantinova   [#9]
ESPIzuzquiza/Fernández da Silva   [#14]
:   (21:23, 21:19, 10:6)   0:37
Refs: Rodríguez Del Pozo Diego (ESP) / Asensio Chácharo David (ESP)
19:00
Women - Quarterfinals #24
BELCools/Vd Vonder   [#4]
ESPCarro/González   [#1]
 
Refs: Asensio Chácharo David (ESP) / Pedrosa Lopez Juan Antonio (ESP)
20:00
Women - Quarterfinals #23
UKRDavidova/Khmil   [#13]
CZESlukova/Zolnercikova   [#10]
 
Refs: Pedrosa Lopez Juan Antonio (ESP) / Rodríguez Del Pozo Diego (ESP)

BPT Futures Madrid   (Pro Tour Futures)
Sonntag 19.05.2024
ZeitMADRID 1MADRID 2
11:30
Women - Semifinals #25
POLGruszczynska/Ola   [#2]
Winner of match 22  
 
13:00
Women - Semifinals #26
Winner of match 23  
Winner of match 24  
 
17:00
Women - Final 3rd Place #27
Loser of match 25  
Loser of match 26  
 
18:30
Women - Final 1st Place #28
Winner of match 25  
Winner of match 26  
 

BPT Futures Cervia   (Pro Tour Futures)
Donnerstag 16.05.2024
ZeitCERVIA 1CERVIA 2
09:00
Women - Qualification Round 1 #2
POL1Legieta/Jundzill  
SUI2Lutz A./Bovet  
1:2   (21:16, 17:21, 14:16)   0:55
Refs: Galletti Denise (ITA) / Visceglia Massimo (ITA)
LJ: Marchetti Marco / Malpighi Mauro
Scorer: Casadei Stefania / Maiellano Miriam
09:45
Women - Qualification Round 1 #4
ESP0Luana/Bisbe  
CZE2Neuschaeferova/Svozilova   [#16]
0:2   (18:21, 16:21)   0:38
Refs: Crescentini Davide (ITA) / Galletti Denise (ITA)
LJ: Marchetti Marco / Castegnaro Dara
Scorer: Valdiserri Sara / Casadei Stefania
Women - Qualification Round 1 #3
GER2Van de Velde/Klinke  
CZE0Brinkova/Dundackova  
2:0   (21:18, 21:9)   0:30
Refs: Tosti Federica (ITA) / Bertossa Riccardo (ITA)
LJ: Langella Martina / D'Agosta Angela
Scorer: Carota Giacomo / Feijo Francesco
10:30
Women - Qualification Round 1 #5
ITA2Sestini/Ditta   [#15]
BEL0Van Deun/Coens  
2:0   (21:18, 21:19)   0:35
Refs: Villano Dalila (ITA) / Crescentini Davide (ITA)
LJ: Malpighi Mauro / Castegnaro Dara
Scorer: Maiellano Miriam / Valdiserri Sara
Women - Qualification Round 1 #6
SVK0Elekova/Bundzelova  
ITA2Annibalini/Pelloia  
0:2   (17:21, 18:21)   0:39
Refs: Cacco Jacopo (ITA) / Tosti Federica (ITA)
LJ: Cagnazzo Chiara / Langella Martina
Scorer: Salcone Maria Arcangela / Carota Giacomo
11:15
Women - Qualification Round 1 #8
BUL0Di Romano/Ivanova  
ITA2Frasca/Gradini   [#13]
0:2   (14:21, 9:21)   0:28
Refs: Visceglia Massimo (ITA) / Villano Dalila (ITA)
LJ: Marchetti Marco / Malpighi Mauro
Scorer: Casadei Stefania / Maiellano Miriam
Women - Qualification Round 1 #7
PHI0Eslapor/Orillaneda  
CZE2Lorenzova/Černá M.  
0:2   (16:21, 15:21)   0:34
Refs: Frapiccini Bruno (ITA) / Cacco Jacopo (ITA)
LJ: D'Agosta Angela / Cagnazzo Chiara
Scorer: Feijo Francesco / Salcone Maria Arcangela
12:00
Men - Qualification Round 1 #1
ITA2Krumins/Caminati   [#11]
BUL0Kostov/Iliev  
2:0   (21:10, 21:8)   0:29
Refs: Galletti Denise (ITA) / Visceglia Massimo (ITA)
LJ: Marchetti Marco / Castegnaro Dara
Scorer: Valdiserri Sara / Casadei Stefania
Men - Qualification Round 1 #2
LAT2Bulgacs O./Graudins  
FIN0Topio, P./Topio, V.  
2:0   (21:15, 21:18)   0:37
Refs: Bertossa Riccardo (ITA) / Frapiccini Bruno (ITA)
LJ: Cagnazzo Chiara / Langella Martina
Scorer: Carota Giacomo / Feijo Francesco
12:50
Men - Qualification Round 1 #4
ITA1Cravera/Carucci  
SWE2Isaksson/Grahn   [#16]
1:2   (13:21, 22:20, 11:15)   0:47
Refs: Crescentini Davide (ITA) / Galletti Denise (ITA)
LJ: Malpighi Mauro / Castegnaro Dara
Scorer: Maiellano Miriam / Valdiserri Sara
Men - Qualification Round 1 #3
PHI2Abdilla/PAREJA  
SUI1Masserey/Schnegg  
2:1   (21:18, 15:21, 15:6)   0:48
Refs: Cacco Jacopo (ITA) / Bertossa Riccardo (ITA)
LJ: Cagnazzo Chiara / Langella Martina
Scorer: Salcone Maria Arcangela / Carota Giacomo
13:40
Men - Qualification Round 1 #5
GER2Held/Nissen   [#15]
ITA0Raisa/Pizziolo  
2:0   (21:11, 21:10)   0:24
Refs: Villano Dalila (ITA) / Crescentini Davide (ITA)
LJ: Marchetti Marco / Malpighi Mauro
Scorer: Casadei Stefania / Maiellano Miriam
Men - Qualification Round 1 #6
GER2Meyer/Klein  
BEL1Witvrouwen/Hendrikx  
2:1   (21:11, 24:26, 15:13)   0:55
Refs: Frapiccini Bruno (ITA) / Cacco Jacopo (ITA)
LJ: D'Agosta Angela / Cagnazzo Chiara
Scorer: Feijo Francesco / Salcone Maria Arcangela
14:30
Men - Qualification Round 1 #7
ITA2Alfieri/Bigarelli  
NOR0Kronstad/Ofstaas  
2:0   (21:13, 21:14)   0:34
Refs: Visceglia Massimo (ITA) / Villano Dalila (ITA)
LJ: Castegnaro Dara / Marchetti Marco
Scorer: Valdiserri Sara / Casadei Stefania
Men - Qualification Round 1 #8
CMR0Nsangou/Obenda  
CZE2Dzavoronok/Kufa, R.   [#12]
0:2   (12:21, 16:21)   0:31
Refs: Bertossa Riccardo (ITA) / Frapiccini Bruno (ITA)
LJ: Langella Martina / D'Agosta Angela
Scorer: Carota Giacomo / Feijo Francesco
15:30
Women - Qualification Round 2 #9
UKR2Makhno, In./Rylova   [#11]
SUI1Lutz A./Bovet  
2:1   (18:21, 25:23, 16:14)   0:52
Refs: Galletti Denise (ITA) / Visceglia Massimo (ITA)
LJ: Malpighi Mauro / Castegnaro Dara
Scorer: Maiellano Miriam / Valdiserri Sara
Women - Qualification Round 2 #10
GER0Van de Velde/Klinke  
CZE2Neuschaeferova/Svozilova   [#16]
0:2   (17:21, 21:23)   0:38
Refs: Tosti Federica (ITA) / Bertossa Riccardo (ITA)
LJ: Cagnazzo Chiara / Langella Martina
Scorer: Salcone Maria Arcangela / Carota Giacomo
16:20
Women - Qualification Round 2 #11
ITA2Sestini/Ditta   [#15]
ITA1Annibalini/Pelloia  
2:1   (21:14, 20:22, 15:11)   0:47
Refs: Crescentini Davide (ITA) / Galletti Denise (ITA)
LJ: Marchetti Marco / Malpighi Mauro
Scorer: Casadei Stefania / Maiellano Miriam
Women - Qualification Round 2 #12
CZE0Lorenzova/Černá M.  
ITA2Frasca/Gradini   [#13]
0:2   (10:21, 18:21)   0:33
Refs: Cacco Jacopo (ITA) / Tosti Federica (ITA)
LJ: D'Agosta Angela / Cagnazzo Chiara
Scorer: Feijo Francesco / Salcone Maria Arcangela
17:10
Men - Qualification Round 2 #9
ITA2Krumins/Caminati   [#11]
LAT0Bulgacs O./Graudins  
2:0   (21:19, 14:14)   0:34
Refs: Villano Dalila (ITA) / Crescentini Davide (ITA)
LJ: Castegnaro Dara / Marchetti Marco
Scorer: Valdiserri Sara / Casadei Stefania
Men - Qualification Round 2 #10
PHI1Abdilla/PAREJA  
SWE2Isaksson/Grahn   [#16]
1:2   (15:21, 21:18, 7:15)   0:43
Refs: Frapiccini Bruno (ITA) / Cacco Jacopo (ITA)
LJ: Langella Martina / D'Agosta Angela
Scorer: Carota Giacomo / Feijo Francesco
18:00
Men - Qualification Round 2 #12
ITA0Alfieri/Bigarelli  
CZE2Dzavoronok/Kufa, R.   [#12]
0:2   (21:23, 17:21)   0:37
Refs: Visceglia Massimo (ITA) / Villano Dalila (ITA)
LJ: Malpighi Mauro / Castegnaro Dara
Scorer: Maiellano Miriam / Valdiserri Sara
Men - Qualification Round 2 #11
GER2Held/Nissen   [#15]
GER0Meyer/Klein  
2:0   (21:17, 31:29)   0:45
Refs: Bertossa Riccardo (ITA) / Frapiccini Bruno (ITA)
LJ: Cagnazzo Chiara / Langella Martina
Scorer: Salcone Maria Arcangela / Carota Giacomo

BPT Futures Cervia   (Pro Tour Futures)
Freitag 17.05.2024
ZeitCERVIA 1CERVIA 2
08:30
Women - Pool A #1
ITA2Orsi Toth, R./Bianchi   [#1]
CZE0Neuschaeferova/Svozilova   [#16]
2:0   (21:16, 22:20)   0:38
Refs: Cacco Jacopo (ITA) / Frapiccini Bruno (ITA)
LJ: Cagnazzo Chiara / Castegnaro Dara
Scorer: Maiellano Miriam / Carota Giacomo
Women - Pool A #2
SUI2Niederhauser/Kernen   [#8]
GER0Sude/Kunst   [#9]
2:0   (21:17, 23:21)   0:44
Refs: Crescentini Davide (ITA) / Villano Dalila (ITA)
LJ: Marchetti Marco / D'Agosta Angela
Scorer: Valdiserri Sara / Feijo Francesco
09:20
Women - Pool B #4
GER1Grüne/Christ   [#7]
ITA2Bianchin/Scampoli   [#10]
1:2   (21:17, 15:21, 10:15)   0:47
Refs: Bertossa Riccardo (ITA) / Cacco Jacopo (ITA)
LJ: Langella Martina / Castegnaro Dara
Scorer: Casadei Stefania / Maiellano Miriam
Women - Pool B #3
PAR2Erika/Fio   [#2]
ITA0Sestini/Ditta   [#15]
2:0   (29:27, 21:18)   0:47
Refs: Galletti Denise (ITA) / Crescentini Davide (ITA)
LJ: Malpighi Mauro / D'Agosta Angela
Scorer: Salcone Maria Arcangela / Valdiserri Sara
10:10
Women - Pool C #6
ITA0Orsi Toth, V./Cali   [#6]
UKR2Makhno, In./Rylova   [#11]
0:2   (16:21, 15:21)   0:36
Refs: Tosti Federica (ITA) / Bertossa Riccardo (ITA)
LJ: Cagnazzo Chiara / Langella Martina
Scorer: Carota Giacomo / Casadei Stefania
Women - Pool C #5
PAR2Michelle/Poletti   [#3]
SUI1Bentele/Bossart   [#14]
2:1   (18:21, 21:16, 15:11)   0:51
Refs: Visceglia Massimo (ITA) / Galletti Denise (ITA)
LJ: Marchetti Marco / Malpighi Mauro
Scorer: Feijo Francesco / Salcone Maria Arcangela
11:00
Women - Pool D #8
AUS2Fejes/Johnson   [#5]
ITA1Mancinelli /Mattavelli   [#12]
2:1   (14:21, 21:16, 15:13)   0:47
Refs: Frapiccini Bruno (ITA) / Tosti Federica (ITA)
LJ: Castegnaro Dara / Cagnazzo Chiara
Scorer: Maiellano Miriam / Carota Giacomo
Women - Pool D #7
AUS2Fleming/Milutinovic   [#4]
ITA0Frasca/Gradini   [#13]
2:0   (21:18, 22:20)   0:38
Refs: Villano Dalila (ITA) / Visceglia Massimo (ITA)
LJ: D'Agosta Angela / Marchetti Marco
Scorer: Valdiserri Sara / Feijo Francesco
11:50
Men - Pool A #1
ITA2Dal Corso/Viscovich   [#1]
SWE0Isaksson/Grahn   [#16]
2:0   (21:13, 21:15)   0:35
Refs: Cacco Jacopo (ITA) / Frapiccini Bruno (ITA)
LJ: Langella Martina / Castegnaro Dara
Scorer: Casadei Stefania / Maiellano Miriam
Men - Pool A #2
FRA0Aye, C./Aye, Q.   [#8]
SUI2Haussener/Friedli   [#9]
0:2   (16:21, 15:21)   0:35
Refs: Crescentini Davide (ITA) / Villano Dalila (ITA)
LJ: Malpighi Mauro / D'Agosta Angela
Scorer: Salcone Maria Arcangela / Valdiserri Sara
12:40
Men - Pool B #3
ITA2Benzi/Bonifazi   [#2]
GER0Held/Nissen   [#15]
2:0   (26:24, 21:18)   0:47
Refs: Bertossa Riccardo (ITA) / Cacco Jacopo (ITA)
LJ: Cagnazzo Chiara / Langella Martina
Scorer: Carota Giacomo / Casadei Stefania
Men - Pool B #4
CZE0Oliva/Kurka   [#7]
PHI2Buytrago/Varga   [#10]
0:2   (18:21, 17:21)   0:40
Refs: Galletti Denise (ITA) / Crescentini Davide (ITA)
LJ: Marchetti Marco / Malpighi Mauro
Scorer: Feijo Francesco / Salcone Maria Arcangela
13:30
Men - Pool C #6
CZE2Sedlak/Trousil   [#6]
ITA1Krumins/Caminati   [#11]
2:1   (20:22, 21:14, 18:16)   0:58
Refs: Tosti Federica (ITA) / Bertossa Riccardo (ITA)
LJ: Castegnaro Dara / Cagnazzo Chiara
Scorer: Maiellano Miriam / Casadei Stefania
Men - Pool C #5
AUT2Hammarberg/Berger T.   [#3]
ITA0Hanni/Burgmann   [#14]
2:0   (22:20, 21:15)   0:35
Refs: Visceglia Massimo (ITA) / Galletti Denise (ITA)
LJ: D'Agosta Angela / Marchetti Marco
Scorer: Valdiserri Sara / Feijo Francesco
14:20
Men - Pool D #7
ITA2Marchetto/Windisch   [#4]
ESP0Moreno/Sanfélix   [#13]
2:0   (25:23, 21:15)   0:39
Refs: Frapiccini Bruno (ITA) / Tosti Federica (ITA)
LJ: Langella Martina / Castegnaro Dara
Scorer: Carota Giacomo / Maiellano Miriam
Men - Pool D #8
GER2Henning/Poniewaz B.   [#5]
CZE1Dzavoronok/Kufa, R.   [#12]
2:1   (21:17, 22:24, 15:8)   0:54
Refs: Villano Dalila (ITA) / Visceglia Massimo (ITA)
LJ: Malpighi Mauro / D'Agosta Angela
Scorer: Salcone Maria Arcangela / Valdiserri Sara
15:10
Women - Pool A #9
ITA2Orsi Toth, R./Bianchi   [#1]
SUI1Niederhauser/Kernen   [#8]
2:1   (19:21, 22:20, 15:8)   0:54
Refs: Cacco Jacopo (ITA) / Frapiccini Bruno (ITA)
LJ: Cagnazzo Chiara / Langella Martina
Scorer: Carota Giacomo / Casadei Stefania
Women - Pool B #11
PAR1Erika/Fio   [#2]
ITA2Bianchin/Scampoli   [#10]
1:2   (21:17, 15:21, 10:15)   0:45
Refs: Crescentini Davide (ITA) / Villano Dalila (ITA)
LJ: Marchetti Marco / Malpighi Mauro
Scorer: Feijo Francesco / Salcone Maria Arcangela
16:00
Women - Pool C #13
PAR2Michelle/Poletti   [#3]
UKR1Makhno, In./Rylova   [#11]
2:1   (19:21, 21:19, 15:13)   0:53
Refs: Bertossa Riccardo (ITA) / Cacco Jacopo (ITA)
LJ: Castegnaro Dara / Cagnazzo Chiara
Scorer: Maiellano Miriam / Carota Giacomo
Women - Pool D #15
AUS2Fleming/Milutinovic   [#4]
AUS0Fejes/Johnson   [#5]
2:0   (21:13, 23:21)   0:39
Refs: Galletti Denise (ITA) / Crescentini Davide (ITA)
LJ: D'Agosta Angela / Marchetti Marco
Scorer: Valdiserri Sara / Feijo Francesco
16:50
Men - Pool A #9
ITA2Dal Corso/Viscovich   [#1]
SUI1Haussener/Friedli   [#9]
2:1   (22:20, 9:21, 16:14)   0:46
Refs: Tosti Federica (ITA) / Bertossa Riccardo (ITA)
LJ: Langella Martina / Castegnaro Dara
Scorer: Casadei Stefania / Maiellano Miriam
Men - Pool B #11
ITA2Benzi/Bonifazi   [#2]
PHI0Buytrago/Varga   [#10]
2:0   (21:18, 21:12)   0:35
Refs: Visceglia Massimo (ITA) / Galletti Denise (ITA)
LJ: Malpighi Mauro / D'Agosta Angela
Scorer: Salcone Maria Arcangela / Valdiserri Sara
17:40
Men - Pool D #15
ITA0Marchetto/Windisch   [#4]
GER2Henning/Poniewaz B.   [#5]
0:2   (17:21, 18:21)   0:38
Refs: Frapiccini Bruno (ITA) / Tosti Federica (ITA)
LJ: Cagnazzo Chiara / Langella Martina
Scorer: Carota Giacomo / Casadei Stefania
Men - Pool C #13
AUT2Hammarberg/Berger T.   [#3]
CZE0Sedlak/Trousil   [#6]
2:0   (21:16, 21:14)   0:38
Refs: Villano Dalila (ITA) / Visceglia Massimo (ITA)
LJ: Marchetti Marco / Malpighi Mauro
Scorer: Feijo Francesco / Salcone Maria Arcangela

BPT Futures Cervia   (Pro Tour Futures)
Samstag 18.05.2024
ZeitCERVIA 1CERVIA 2
08:30
Women - Pool B #12
ITA0Sestini/Ditta   [#15]
GER2Grüne/Christ   [#7]
0:2   (20:22, 16:21)   0:38
Refs: Bertossa Riccardo (ITA) / Crescentini Davide (ITA)
LJ: Marchetti Marco / Castegnaro Dara
Scorer: Casadei Stefania / Sandoni Marco
Women - Pool A #10
CZE2Neuschaeferova/Svozilova   [#16]
GER0Sude/Kunst   [#9]
2:0   (22:20, 21:15)   0:38
Refs: Galletti Denise (ITA) / Visceglia Massimo (ITA)
LJ: Malpighi Mauro / Cagnazzo Chiara
Scorer: Salcone Maria Arcangela / Feijo Francesco
09:20
Women - Pool C #14
SUI2Bentele/Bossart   [#14]
ITA1Orsi Toth, V./Cali   [#6]
2:1   (15:21, 22:20, 15:12)   0:53
Refs: Cacco Jacopo (ITA) / Bertossa Riccardo (ITA)
LJ: D'Agosta Angela / Marchetti Marco
Scorer: Sandoni Marco / Valdiserri Sara
Women - Pool D #16
ITA0Frasca/Gradini   [#13]
ITA2Mancinelli /Mattavelli   [#12]
0:2   (18:21, 9:21)   0:34
Refs: Frapiccini Bruno (ITA) / Galletti Denise (ITA)
LJ: Langella Martina / Malpighi Mauro
Scorer: Carota Giacomo / Feijo Francesco
10:10
Men - Pool B #12
GER1Held/Nissen   [#15]
CZE2Oliva/Kurka   [#7]
1:2   (21:17, 15:21, 10:15)   0:49
Refs: Tosti Federica (ITA) / Cacco Jacopo (ITA)
LJ: Castegnaro Dara / D'Agosta Angela
Scorer: Sandoni Marco / Valdiserri Sara
Men - Pool A #10
SWE0Isaksson/Grahn   [#16]
FRA2Aye, C./Aye, Q.   [#8]
0:2   (15:21, 16:21)   0:34
Refs: Villano Dalila (ITA) / Frapiccini Bruno (ITA)
LJ: Cagnazzo Chiara / Langella Martina
Scorer: Salcone Maria Arcangela / Carota Giacomo
11:00
Men - Pool C #14
ITA0Hanni/Burgmann   [#14]
ITA2Krumins/Caminati   [#11]
0:2   (14:21, 14:21)   0:31
Refs: Crescentini Davide (ITA) / Tosti Federica (ITA)
LJ: Marchetti Marco / Castegnaro Dara
Scorer: Casadei Stefania / Sandoni Marco
Men - Pool D #16
ESP2Moreno/Sanfélix   [#13]
CZE1Dzavoronok/Kufa, R.   [#12]
2:1   (21:18, 10:21, 15:12)   0:44
Refs: Visceglia Massimo (ITA) / Frapiccini Bruno (ITA)
LJ: Malpighi Mauro / Cagnazzo Chiara
Scorer: Feijo Francesco / Salcone Maria Arcangela
11:50
Women - Round of 12 #17
ITA0Mancinelli /Mattavelli   [#12]
PAR2Erika/Fio   [#2]
0:2   (15:21, 19:21)   0:40
Refs: Bertossa Riccardo (ITA) / Crescentini Davide (ITA)
LJ: D'Agosta Angela / Marchetti Marco
Scorer: Valdiserri Sara / Casadei Stefania
Women - Round of 12 #18
GER2Grüne/Christ   [#7]
SUI0Niederhauser/Kernen   [#8]
2:0   (21:13, 22:20)   0:39
Refs: Galletti Denise (ITA) / Visceglia Massimo (ITA)
LJ: Langella Martina / Malpighi Mauro
Scorer: Carota Giacomo / Feijo Francesco
12:40
Women - Round of 12 #20
AUS1Fejes/Johnson   [#5]
SUI2Bentele/Bossart   [#14]
1:2   (16:21, 21:18, 22:24)   0:55
Refs: Cacco Jacopo (ITA) / Bertossa Riccardo (ITA)
LJ: Castegnaro Dara / D'Agosta Angela
Scorer: Sandoni Marco / Valdiserri Sara
Women - Round of 12 #19
UKR0Makhno, In./Rylova   [#11]
CZE2Neuschaeferova/Svozilova   [#16]
0:2   (20:22, 13:21)   0:31
Refs: Frapiccini Bruno (ITA) / Galletti Denise (ITA)
LJ: Cagnazzo Chiara / Langella Martina
Scorer: Salcone Maria Arcangela / Carota Giacomo
13:30
Men - Round of 12 #17
FRA2Aye, C./Aye, Q.   [#8]
ITA0Marchetto/Windisch   [#4]
2:0   (21:18, 21:18)   0:38
Refs: Tosti Federica (ITA) / Cacco Jacopo (ITA)
LJ: Marchetti Marco / Castegnaro Dara
Scorer: Casadei Stefania / Sandoni Marco
Men - Round of 12 #18
ITA2Krumins/Caminati   [#11]
PHI0Buytrago/Varga   [#10]
2:0   (21:14, 21:18)   0:37
Refs: Villano Dalila (ITA) / Frapiccini Bruno (ITA)
LJ: Malpighi Mauro / Cagnazzo Chiara
Scorer: Feijo Francesco / Salcone Maria Arcangela
14:20
Men - Round of 12 #20
CZE2Sedlak/Trousil   [#6]
ESP0Moreno/Sanfélix   [#13]
2:0   (21:16, 21:17)   0:38
Refs: Crescentini Davide (ITA) / Tosti Federica (ITA)
LJ: D'Agosta Angela / Marchetti Marco
Scorer: Valdiserri Sara / Casadei Stefania
Men - Round of 12 #19
SUI2Haussener/Friedli   [#9]
CZE0Oliva/Kurka   [#7]
2:0   (21:16, 21:11)   0:30
Refs: Visceglia Massimo (ITA) / Villano Dalila (ITA)
LJ: Langella Martina / Malpighi Mauro
Scorer: Carota Giacomo / Feijo Francesco
15:10
Women - Quarterfinals #21
ITA2Orsi Toth, R./Bianchi   [#1]
PAR0Erika/Fio   [#2]
2:0   (21:17, 21:16)   0:34
Refs: Bertossa Riccardo (ITA) / Crescentini Davide (ITA)
LJ: Castegnaro Dara / D'Agosta Angela
Scorer: Sandoni Marco / Valdiserri Sara
Women - Quarterfinals #22
GER1Grüne/Christ   [#7]
PAR2Michelle/Poletti   [#3]
1:2   (13:21, 21:18, 11:15)   0:53
Refs: Galletti Denise (ITA) / Visceglia Massimo (ITA)
LJ: Cagnazzo Chiara / Langella Martina
Scorer: Salcone Maria Arcangela / Carota Giacomo
16:00
Women - Quarterfinals #24
SUI0Bentele/Bossart   [#14]
ITA2Bianchin/Scampoli   [#10]
0:2   (9:21, 16:21)   0:31
Refs: Cacco Jacopo (ITA) / Bertossa Riccardo (ITA)
LJ: Marchetti Marco / Castegnaro Dara
Scorer: Casadei Stefania / Sandoni Marco
Women - Quarterfinals #23
AUS2Fleming/Milutinovic   [#4]
CZE0Neuschaeferova/Svozilova   [#16]
2:0   (21:17, 21:16)   0:40
Refs: Frapiccini Bruno (ITA) / Galletti Denise (ITA)
LJ: Malpighi Mauro / Cagnazzo Chiara
Scorer: Feijo Francesco / Salcone Maria Arcangela
16:50
Men - Quarterfinals #21
ITA1Benzi/Bonifazi   [#2]
FRA2Aye, C./Aye, Q.   [#8]
1:2   (21:17, 16:21, 19:21)   0:56
Refs: Villano Dalila (ITA) / Cacco Jacopo (ITA)
LJ: D'Agosta Angela / Marchetti Marco
Scorer: Valdiserri Sara / Casadei Stefania
Men - Quarterfinals #22
ITA1Krumins/Caminati   [#11]
GER2Henning/Poniewaz B.   [#5]
1:2   (22:20, 20:22, 9:15)   0:59
Refs: Tosti Federica (ITA) / Frapiccini Bruno (ITA)
LJ: Langella Martina / Malpighi Mauro
Scorer: Carota Giacomo / Feijo Francesco
17:40
Men - Quarterfinals #24
CZESedlak/Trousil   [#6]
ITADal Corso/Viscovich   [#1]
:   (15:21, 5:4)   0:16
Refs: Bertossa Riccardo (ITA) / Villano Dalila (ITA)
LJ: Castegnaro Dara / D'Agosta Angela
Scorer: Sandoni Marco / Valdiserri Sara
Men - Quarterfinals #23
AUTHammarberg/Berger T.   [#3]
SUIHaussener/Friedli   [#9]
:   (12:21, 19:16)   0:13
Refs: Visceglia Massimo (ITA) / Tosti Federica (ITA)
LJ: Cagnazzo Chiara / Langella Martina
Scorer: Salcone Maria Arcangela / Carota Giacomo

BPT Futures Cervia   (Pro Tour Futures)
Sonntag 19.05.2024
ZeitCERVIA 1CERVIA 2
09:00
Women - Semifinals #25
ITAOrsi Toth, R./Bianchi   [#1]
PARMichelle/Poletti   [#3]
 
10:00
Women - Semifinals #26
AUSFleming/Milutinovic   [#4]
ITABianchin/Scampoli   [#10]
 
11:00
Men - Semifinals #25
FRAAye, C./Aye, Q.   [#8]
GERHenning/Poniewaz B.   [#5]
 
12:00
Men - Semifinals #26
Winner of match 23  
Winner of match 24  
 
13:00
Women - Final 3rd Place #27
Loser of match 25  
Loser of match 26  
 
14:00
Men - Final 3rd Place #27
Loser of match 25  
Loser of match 26  
 
15:00
Women - Final 1st Place #28
Winner of match 25  
Winner of match 26  
 
16:00
Men - Final 1st Place #28
Winner of match 25  
Winner of match 26  
 

Women BV Nations Cup Pool C - Madrid   (Continental Cup)
Montag 13.05.2024
ZeitMADRID 1MADRID 2
09:30
Women - 1 #1
ENG1Star/Mumby   [#7]
ISR2Tal/Barannik   [#8]
1:2   (17:21, 21:19, 14:16)   0:58
Refs: Orobio Rodríguez Angélica (ESP) / Rodríguez Del Pozo Diego (ESP)
Women - 1 #4
CYP0Zembyla/Siapani   [#12]
BUL2Mishonova/Nikolova D.   [#10]
0:2   (18:21, 17:21)   0:38
Refs: Ventura Sobredo Joaquin (ESP) / Iskas Achilleas (GRE)
10:20
Women - 1 #2
ENG2Evans/Keefe   [#6]
ISR1Dave/Ashush   [#5]
2:1   (21:16, 14:21, 15:9)   0:52
Refs: Pedrosa López Juan Antonio (ESP) / Asensio Chácharo David (ESP)
Women - 1 #5
CYP2Nyström Er./Gusarova A.   [#4]
BUL0Kindova/Petrova   [#9]
2:0   (21:16, 26:24)   0:44
Refs: Romero Martinez Enrique Javier (ESP) / Obid Gašper (SLO)
11:20
Women - 1 #6
CYP1Nyström Er./Gusarova A.   [#4]
BUL0Mishonova/Nikolova D.   [#10]
1:0   (15:8)   0:15
Refs: Ventura Sobredo Joaquin (ESP) / Romero Martinez Enrique Javier (ESP)
11:55
Women - 1 #3
ENG1Evans/Keefe   [#6]
ISR0Dave/Barannik  
1:0   (15:13)   0:13
Refs: Rodríguez Del Pozo Diego (ESP) / Orobio Rodríguez Angélica (ESP)
16:00
Women - 2 #7
ESP2Liliana/Paula   [#2]
ENG0Star/Mumby   [#7]
2:0   (21:12, 21:16)   0:36
Refs: Obid Gašper (SLO) / Rodríguez Del Pozo Diego (ESP)
Women - 2 #10
NOR2Steinsvåg/Berntsen   [#11]
CYP0Zembyla/Siapani   [#12]
2:0   (21:10, 21:12)   0:31
Refs: Asensio Chácharo David (ESP) / Ventura Sobredo Joaquin (ESP)
16:50
Women - 2 #8
ESP2Álvarez M/Moreno   [#1]
ENG0Evans/Keefe   [#6]
2:0   (21:9, 21:8)   0:31
Refs: Iskas Achilleas (GRE) / Pedrosa López Juan Antonio (ESP)
Women - 2 #11
NOR2Helland-Hansen/Olimstad   [#3]
CYP0Nyström Er./Gusarova A.   [#4]
2:0   (21:19, 21:12)   0:36
Refs: Romero Martinez Enrique Javier (ESP) / Orobio Rodríguez Angélica (ESP)

Women BV Nations Cup Pool C - Madrid   (Continental Cup)
Dienstag 14.05.2024
ZeitMADRID 1MADRID 2
09:30
Women - 3 #13
ISR0Tal/Barannik   [#8]
CYP2Zembyla/Siapani   [#12]
0:2   (20:22, 12:21)   0:37
Refs: Romero Martinez Enrique Javier (ESP) / Orobio Rodríguez Angélica (ESP)
Women - 3 #16
BUL2Mishonova/Nikolova D.   [#10]
ENG0Star/Mumby   [#7]
2:0   (21:18, 21:13)   0:33
Refs: Rodríguez Del Pozo Diego (ESP) / Obid Gašper (SLO)
10:20
Women - 3 #14
ISR2Dave/Ashush   [#5]
CYP0Nyström Er./Gusarova A.   [#4]
2:0   (21:18, 21:12)   0:34
Refs: Ventura Sobredo Joaquin (ESP) / Pedrosa López Juan Antonio (ESP)
Women - 3 #17
BUL0Kindova/Petrova   [#9]
ENG2Evans/Keefe   [#6]
0:2   (15:21, 15:21)   0:36
Refs: Asensio Chácharo David (ESP) / Iskas Achilleas (GRE)
11:00
Women - 3 #15
ISR1Dave/Ashush   [#5]
CYP0Nyström Er./Gusarova A.   [#4]
1:0   (18:16)   0:18
Refs: Pedrosa López Juan Antonio (ESP) / Ventura Sobredo Joaquin (ESP)
Women - 3 #18
BUL0Mishonova/Nikolova D.   [#10]
ENG1Evans/Keefe   [#6]
0:1   (10:15)   0:12
Refs: Iskas Achilleas (GRE) / Asensio Chácharo David (ESP)
16:00
Women - 4 #19
ESP2Liliana/Paula   [#2]
ISR0Tal/Barannik   [#8]
2:0   (21:7, 21:13)   0:28
Refs: Iskas Achilleas (GRE) / Ventura Sobredo Joaquin (ESP)
Women - 4 #22
NOR2Steinsvåg/Berntsen   [#11]
ENG1Star/Mumby   [#7]
2:1   (21:17, 12:21, 15:9)   0:44
Refs: Asensio Chácharo David (ESP) / Rodríguez Del Pozo Diego (ESP)
16:50
Women - 4 #20
ESP2Álvarez M/Moreno   [#1]
ISR1Dave/Ashush   [#5]
2:1   (19:21, 21:10, 15:8)   0:47
Refs: Obid Gašper (SLO) / Orobio Rodríguez Angélica (ESP)
Women - 4 #23
NOR2Helland-Hansen/Olimstad   [#3]
ENG1Evans/Keefe   [#6]
2:1   (19:21, 21:13, 15:13)   0:52
Refs: Romero Martinez Enrique Javier (ESP) / Pedrosa López Juan Antonio (ESP)

Women BV Nations Cup Pool C - Madrid   (Continental Cup)
Mittwoch 15.05.2024
ZeitMADRID 1MADRID 2
12:00
Women - Final 1st Place #25
ESP2Liliana/Paula   [#2]
NOR0Steinsvåg/Berntsen   [#11]
2:0   (21:14, 21:19)   0:39
Refs: Iskas Achilleas (GRE) / Asensio Chácharo David (ESP)
12:50
Women - Final 1st Place #26
ESP2Álvarez M/Moreno   [#1]
NOR0Helland-Hansen/Olimstad   [#3]
2:0   (21:12, 21:14)   0:35
Refs: Obid Gašper (SLO) / Rodríguez Del Pozo Diego (ESP)

Women BV Nations Cup Pool B - Balikesir   (Continental Cup)
Freitag 17.05.2024
ZeitBALIKESIR 1BALIKESIR 2
09:00
(08:00)
Women - 1 #1
TUR1Celebi/Sencel   [#10]
DEN2Olsen/Schade   [#9]
1:2   (21:17, 21:23, 11:15)   0:52
Refs: Rüegg Laura (SUI)
Women - 2 #4
GRE0Alexoglou/Paschalaki   [#6]
CZE2Pavelková K./Pavelková A.   [#3]
0:2   (9:21, 6:21)   0:29
Refs: Güçlü Selin (TUR) / Eren Barış Gerçek (TUR)
09:50
(08:50)
Women - 1 #2
TUR0Nezir/Tecimer   [#8]
DEN2Johnsen/Bisgaard   [#7]
0:2   (12:21, 16:21)   0:31
Refs: Rummi Uku (EST) / Katranci Aykut (TUR)
Women - 2 #5
GRE0Triantafyllidi/Manavi   [#5]
CZE2Hermannova/Stochlova   [#2]
0:2   (19:21, 13:21)   0:40
Refs: Yagis Mehmet Cagri (TUR) / Güçlü Selin (TUR)
14:00
(13:00)
Women - 3 #7
FIN2Parkkinen/Prihti   [#4]
DEN1Olsen/Schade   [#9]
2:1   (21:16, 17:21, 15:10)   0:49
Refs: Rummi Uku (EST) / Katranci Aykut (TUR)
14:50
(13:50)
Women - 3 #8
FIN2Ahtiainen/Lahti   [#1]
DEN0Johnsen/Bisgaard   [#7]
2:0   (21:11, 21:19)   0:35
Refs: Rüegg Laura (SUI) / Katranci Aykut (TUR)

Women BV Nations Cup Pool B - Balikesir   (Continental Cup)
Samstag 18.05.2024
ZeitBALIKESIR 1BALIKESIR 2
09:00
(08:00)
Women - 4 #10
TUR0Celebi/Sencel   [#10]
GRE2Alexoglou/Paschalaki   [#6]
0:2   (19:21, 13:21)   0:32
Refs: Rummi Uku (EST) / Tutuncu Mesut (TUR)
Women - 5 #13
CZE2Pavelková K./Pavelková A.   [#3]
DEN0Olsen/Schade   [#9]
2:0   (21:9, 21:10)   0:27
Refs: Yagis Mehmet Cagri (TUR) / Güçlü Selin (TUR)
09:50
(08:50)
Women - 4 #11
TUR1Nezir/Tecimer   [#8]
GRE2Triantafyllidi/Manavi   [#5]
1:2   (20:22, 21:14, 5:15)   0:46
Refs: Rüegg Laura (SUI) / Katranci Aykut (TUR)
Women - 5 #14
CZE2Hermannova/Stochlova   [#2]
DEN0Johnsen/Bisgaard   [#7]
2:0   (21:15, 21:16)   0:38
Refs: Eren Barış Gerçek (TUR) / Yagis Mehmet Cagri (TUR)
14:00
(13:00)
Women - 6 #16
FIN2Parkkinen/Prihti   [#4]
GRE0Alexoglou/Paschalaki   [#6]
2:0   (21:14, 22:20)   0:35
Refs: Tutuncu Mesut (TUR) / Rummi Uku (EST)
14:50
(13:50)
Women - 6 #17
FIN2Ahtiainen/Lahti   [#1]
GRE0Triantafyllidi/Manavi   [#5]
2:0   (21:9, 21:11)   0:32
Refs: Katranci Aykut (TUR) / Rüegg Laura (SUI)

Women BV Nations Cup Pool B - Balikesir   (Continental Cup)
Sonntag 19.05.2024
ZeitBALIKESIR 1BALIKESIR 2
12:00
(11:00)
Women - Final 1st Place #19
CZEPavelková K./Pavelková A.   [#3]
FINParkkinen/Prihti   [#4]
 
13:00
(12:00)
Women - Final 1st Place #20
CZEHermannova/Stochlova   [#2]
FINAhtiainen/Lahti   [#1]
 

Women BV Nations Cup Pool A - Vilnius   (Continental Cup)
Freitag 17.05.2024
ZeitVILNIUS 1VILNIUS 2
11:00
(10:00)
Women - 1 #1
ROU0Stanciu/Ordean   [#10]
EST2Kuivonen/Jürgenson   [#8]
0:2   (15:21, 17:21)   0:37
Refs: Chervenkov Yavor (BUL) / Valteris Vitalijus (LTU)
Women - 1 #4
SLO2Marolt M./Javornik   [#6]
SVK1Tokosova/Harmanova   [#12]
2:1   (21:19, 22:24, 15:13)   0:48
Refs: Kosiacki Piotr (POL) / Gustas Pultarackas (LTU)
11:50
(10:50)
Women - 1 #2
ROU0Hododi/Miu   [#9]
EST2Remmelg/Hollas, H.   [#7]
0:2   (12:21, 8:21)   0:32
Refs: Valteris Vitalijus (LTU) / Kucinskas Dainius (LTU)
Women - 1 #5
SLO2Kotnik/Lovsin, T.   [#5]
SVK0Siposova/Terenova   [#11]
2:0   (21:18, 21:15)   0:35
Refs: Gustas Pultarackas (LTU) / Strelkauskaitė Raimonda (LTU)
12:40
(11:40)
Women - 1 #3
Draw  
Draw  
 
Women - 1 #6
Draw  
Draw  
 
16:00
(15:00)
Women - 2 #7
LTU2Dumbauskaite/Vasiliauskaite   [#2]
EST1Kuivonen/Jürgenson   [#8]
2:1   (20:22, 21:16, 15:6)   0:50
Refs: Chervenkov Yavor (BUL) / Narvydas Stepas (LTU)
LJ: Kulesov Nikolaj / Nedzinskas Rokas
Scorer: Jonaityte Emilija
Women - 2 #10
AUT2Schützenhöfer/Plesiutschnig   [#4]
SLO1Marolt M./Javornik   [#6]
2:1   (21:17, 18:21, 16:14)   0:50
Refs: Lotuzis Jonas (LTU) / Gustas Pultarackas (LTU)
LJ: Leo Pavel / Banevskij Stanislav
Scorer: Bagdonaite Laura
16:50
(15:50)
Women - 2 #8
LTU2Paulikiene/Raupelyte   [#1]
EST0Remmelg/Hollas, H.   [#7]
2:0   (21:12, 21:15)   0:34
Refs: Kosiacki Piotr (POL) / Valteris Vitalijus (LTU)
LJ: Nedzinskas Rokas / Leonavicius Augustas
Scorer: Jonaityte Emilija
Women - 2 #11
AUT1Klinger D./Klinger R.   [#3]
SLO2Kotnik/Lovsin, T.   [#5]
1:2   (19:21, 21:18, 11:15)   0:54
Refs: Gustas Pultarackas (LTU) / Strelkauskaitė Raimonda (LTU)
LJ: Banevskij Stanislav / Krivonos Dominykas
Scorer: Murauskaite Migle
17:40
(16:40)
Women - 2 #9
Draw  
Draw  
 
Women - 2 #12
AUT0Klinger D./Schützenhöfer  
SLO1Kotnik/Lovsin, T.   [#5]
0:1   (14:16)   0:15
Refs: Gustas Pultarackas (LTU) / Strelkauskaitė Raimonda (LTU)
LJ: Banevskij Stanislav / Krivonos Dominykas
Scorer: Murauskaite Migle

Women BV Nations Cup Pool A - Vilnius   (Continental Cup)
Samstag 18.05.2024
ZeitVILNIUS 1VILNIUS 2
10:00
(09:00)
Women - 3 #16
SVK1Tokosova/Harmanova   [#12]
EST2Kuivonen/Jürgenson   [#8]
1:2   (21:13, 13:21, 12:15)   0:46
Refs: Kosiacki Piotr (POL) / Narvydas Stepas (LTU)
LJ: Kulesov Nikolaj / Krivonos Dominykas
Scorer: Slauzgalvyte Auguste
Women - 3 #13
ROU0Stanciu/Ordean   [#10]
AUT2Schützenhöfer/Plesiutschnig   [#4]
0:2   (6:21, 13:21)   0:29
Refs: Chervenkov Yavor (BUL) / Gustas Pultarackas (LTU)
LJ: Nedzinskas Rokas / Leo Pavel
Scorer: Aleknaite Lukne
10:50
(09:50)
Women - 3 #17
SVK0Siposova/Terenova   [#11]
EST2Remmelg/Hollas, H.   [#7]
0:2   (19:21, 17:21)   0:41
Refs: Narvydas Stepas (LTU) / Tolocka Gintaras (LTU)
LJ: Leonavicius Augustas / Kulesov Nikolaj
Scorer: Slauzgalvyte Auguste
Women - 3 #14
ROU0Hododi/Miu   [#9]
AUT2Klinger D./Klinger R.   [#3]
0:2   (10:21, 16:21)   0:33
Refs: Gustas Pultarackas (LTU) / Lotuzis Jonas (LTU)
LJ: Banevskij Stanislav / Nedzinskas Rokas
Scorer: Aleknaite Lukne
11:40
(10:40)
Women - 3 #18
Draw  
Draw  
 
Women - 3 #15
Draw  
Draw  
 
15:00
(14:00)
Women - 4 #19
LTU0Dumbauskaite/Vasiliauskaite   [#2]
AUT2Schützenhöfer/Plesiutschnig   [#4]
0:2   (14:21, 16:21)   0:36
Refs: Kosiacki Piotr (POL) / Strelkauskaitė Raimonda (LTU)
LJ: Kulesov Nikolaj / Leonavicius Augustas
Scorer: Slausgalvyte Kamile
Women - 4 #22
SLO2Marolt M./Javornik   [#6]
EST1Kuivonen/Jürgenson   [#8]
2:1   (19:21, 21:19, 15:10)   0:46
Refs: Kucinskas Dainius (LTU) / Lotuzis Jonas (LTU)
LJ: Banevskij Stanislav / Nedzinskas Rokas
Scorer: Aleknaite Lukne
15:50
(14:50)
Women - 4 #20
LTU0Paulikiene/Raupelyte   [#1]
AUT2Klinger D./Klinger R.   [#3]
0:2   (16:21, 20:22)   0:44
Refs: Chervenkov Yavor (BUL) / Narvydas Stepas (LTU)
LJ: Leonavicius Augustas / Krivonos Dominykas
Scorer: Slausgalvyte Kamile
Women - 4 #23
SLO0Kotnik/Lovsin, T.   [#5]
EST2Remmelg/Hollas, H.   [#7]
0:2   (24:26, 17:21)   0:44
Refs: Lotuzis Jonas (LTU) / Kucinskas Dainius (LTU)
LJ: Leo Pavel / Banevskij Stanislav
Scorer: Aleknaite Lukne
16:40
(15:40)
Women - 4 #21
Draw  
Draw  
 
Women - 4 #24
SLO1Kotnik/Lovsin, T.   [#5]
EST0Remmelg/Hollas, H.   [#7]
1:0   (15:11)   0:15
Refs: Lotuzis Jonas (LTU) / Kucinskas Dainius (LTU)
LJ: Leo Pavel / Banevskij Stanislav
Scorer: Aleknaite Lukne

Women BV Nations Cup Pool A - Vilnius   (Continental Cup)
Sonntag 19.05.2024
ZeitVILNIUS 1VILNIUS 2
12:30
(11:30)
Women - Final 1st Place #25
AUTSchützenhöfer/Plesiutschnig   [#4]
SLOMarolt M./Javornik   [#6]
 
13:30
(12:30)
Women - Final 1st Place #26
AUTKlinger D./Klinger R.   [#3]
SLOKotnik/Lovsin, T.   [#5]
 
14:20
(13:20)
Women - Final 1st Place #27
Draw  
Draw  
 

Men BV Nations Cup Pool D - Balikesir   (Continental Cup)
Freitag 17.05.2024
ZeitBALIKESIR =BALIKESIR 1BALIKESIR 2
11:30
(10:30)
Men - 1 #4
TUR2Özdemir/Kuru   [#5]
ROU0Bratosin/Hupoiu   [#6]
2:0   (21:13, 29:27)   0:42
Refs: Rüegg Laura (SUI)
Men - 1 #1
SCO2Mexson/McHardy  
SVK1Jany/Jancok  
2:1   (10:21, 21:19, 15:12)   0:32
Refs: Eren Barış Gerçek (TUR) / Yagis Mehmet Cagri (TUR)
12:20
(11:20)
Men - 1 #5
TUR2Mermer/Kurt   [#3]
ROU0Grigore/Popa  
2:0   (21:12, 21:12)   0:30
Refs: Rummi Uku (EST) / Katranci Aykut (TUR)
Men - 1 #2
SCO0McKelvie/McHardy  
SVK2Nemec L./Petruf  
0:2   (15:21, 13:21)   0:31
Refs: Güçlü Selin (TUR) / Eren Barış Gerçek (TUR)
13:45
(12:45)
Men - 1 #3
SCO0Mexson/McHardy  
SVK1Nemec L./Petruf  
0:1   (7:15)   0:08
16:30
(15:30)
Men - 2 #10
POR0G. Sousa/T. Sousa  
TUR2Özdemir/Kuru   [#5]
0:2   (10:21, 20:22)   0:33
Refs: Rummi Uku (EST) / Katranci Aykut (TUR)
Men - 2 #7
POL2Rudol/Lejawa   [#4]
SVK0Jany/Jancok  
2:0   (21:12, 21:13)   0:33
Refs: Eren Barış Gerçek (TUR) / Güçlü Selin (TUR)
17:20
(16:20)
Men - 2 #11
POR2Pedrosa/Campos   [#2]
TUR0Mermer/Kurt   [#3]
2:0   (21:15, 21:16)   0:32
Refs: Rüegg Laura (SUI) / Katranci Aykut (TUR)
Men - 2 #8
POL2Kantor/Zdybek   [#1]
SVK1Nemec L./Petruf  
2:1   (16:21, 21:13, 15:9)   0:50
Refs: Yagis Mehmet Cagri (TUR) / Eren Barış Gerçek (TUR)
18:10
(17:10)
Men - 2 #12
POR1Pedrosa/Campos   [#2]
TUR0Özdemir/Kuru   [#5]
1:0   (15:13)   0:13

Men BV Nations Cup Pool D - Balikesir   (Continental Cup)
Samstag 18.05.2024
ZeitBALIKESIR =BALIKESIR 1BALIKESIR 2
11:30
(10:30)
Men - 3 #13
SCO0Mexson/McHardy  
TUR2Özdemir/Kuru   [#5]
0:2   (10:21, 11:21)   0:31
Refs: Rummi Uku (EST) / Tutuncu Mesut (TUR)
Men - 3 #16
ROU2Bratosin/Hupoiu   [#6]
SVK0Jany/Jancok  
2:0   (21:14, 21:12)   0:33
Refs: Güçlü Selin (TUR) / Eren Barış Gerçek (TUR)
12:20
(11:20)
Men - 3 #14
SCO0McKelvie/McHardy  
TUR2Mermer/Kurt   [#3]
0:2   (14:21, 13:21)   0:30
Refs: Rüegg Laura (SUI) / Katranci Aykut (TUR)
Men - 3 #17
ROUGrigore/Popa  
SVKNemec L./Petruf  
:   (11:21, 14:21)   0:29
Refs: Yagis Mehmet Cagri (TUR) / Güçlü Selin (TUR)
13:10
(12:10)
Men - 3 #18
ROU0Bratosin/Hupoiu   [#6]
SVK1Nemec L./Petruf  
0:1   (11:15)   0:12
16:30
(15:30)
Men - 4 #19
POL2Rudol/Lejawa   [#4]
TUR0Özdemir/Kuru   [#5]
2:0   (25:23, 25:23)   0:52
Refs: Rüegg Laura (SUI) / Katranci Aykut (TUR)
Men - 4 #22
POR2G. Sousa/T. Sousa  
SVK0Jany/Jancok  
2:0   (21:14, 21:16)   0:35
Refs: Eren Barış Gerçek (TUR) / Yagis Mehmet Cagri (TUR)
17:20
(16:20)
Men - 4 #20
POL2Kantor/Zdybek   [#1]
TUR0Mermer/Kurt   [#3]
2:0   (21:15, 21:13)   0:34
Refs: Rummi Uku (EST) / Tutuncu Mesut (TUR)
Men - 4 #23
POR2Pedrosa/Campos   [#2]
SVK1Nemec L./Petruf  
2:1   (23:21, 15:21, 15:10)   0:51
Refs: Güçlü Selin (TUR) / Eren Barış Gerçek (TUR)

Men BV Nations Cup Pool D - Balikesir   (Continental Cup)
Sonntag 19.05.2024
ZeitBALIKESIR =BALIKESIR 1BALIKESIR 2
14:30
(13:30)
Men - Final 1st Place #25
POLRudol/Lejawa   [#4]
PORG. Sousa/T. Sousa  
 
15:30
(14:30)
Men - Final 1st Place #26
POLKantor/Zdybek   [#1]
PORPedrosa/Campos   [#2]
 

Men BV Nations Cup Pool C - Hamburg   (Continental Cup)
Samstag 18.05.2024
ZeitHAMBURG 1
09:00
Men - 1 #1
LUX0Stracks/Zender   [#14]
MLD2Voleanin/Plamadeala   [#12]
0:2   (18:21, 13:21)   0:31
Refs: König Juliane (GER) / Wolff Christian (GER)
09:50
Men - 1 #2
LUX2Weber/Hilbert   [#6]
MLD0Dobcis/Korsakov   [#8]
2:0   (21:18, 21:10)   0:34
Refs: Wolff Christian (GER) / König Juliane (GER)
10:40
Men - 1 #3
LUX1Weber/Hilbert   [#6]
MLD0Dobcis/Korsakov   [#8]
1:0   (15:13)   0:12
Refs: Wolff Christian (GER) / König Juliane (GER)
11:10
Men - 1 #4
SLO2Zemljak/Pokeršnik, J.   [#10]
ENG0Bialokoz/Batrane   [#5]
2:0   (21:17, 21:17)   0:42
Refs: Trachalaki Eleni (GRE) / Güngör Mahmut (TUR)
12:00
Men - 1 #5
SLO0Šen/Pokeršnik, D.   [#11]
ENG2Bello, Ja./Bello, Jo.   [#3]
0:2   (15:21, 14:21)   0:35
Refs: Güngör Mahmut (TUR) / Trachalaki Eleni (GRE)
12:50
Men - 1 #6
SLO0Zemljak/Pokeršnik, J.   [#10]
ENG1Bello, Ja./Bello, Jo.   [#3]
0:1   (12:15)   0:14
Refs: Güngör Mahmut (TUR) / Trachalaki Eleni (GRE)
13:20
Men - 1 #7
EST2Piik/Korotkov   [#7]
CYP0Savvides/Skordis   [#13]
2:0   (21:11, 21:14)   0:29
Refs: Wolff Christian (GER) / König Juliane (GER)
14:10
Men - 1 #8
EST2Tiisaar/Nõlvak   [#4]
CYP0Chrysostomou/Yiannakkos   [#9]
2:0   (21:6, 21:14)   0:29
Refs: König Juliane (GER) / Wolff Christian (GER)
15:00
Men - 1 #9
Draw  
Draw  
 
Refs: König Juliane (GER) / Wolff Christian (GER)
16:00
Men - 2 #10
GER2Pfretzschner, L./Winter   [#2]
LUX0Stracks/Zender   [#14]
2:0   (21:12, 21:12)   0:27
Refs: Güngör Mahmut (TUR) / Trachalaki Eleni (GRE)
16:50
Men - 2 #11
GER2Ehlers/Wickler   [#1]
LUX0Weber/Hilbert   [#6]
2:0   (21:12, 21:12)   0:30
Refs: Trachalaki Eleni (GRE) / Güngör Mahmut (TUR)

Men BV Nations Cup Pool B - Madrid   (Continental Cup)
Montag 13.05.2024
ZeitMADRID 1MADRID 2
12:00
Men - 1 #1
DEN2Andersen/Hansen   [#10]
FIN0Pennanen/Pennanen   [#9]
2:0   (21:16, 21:18)   0:26
Refs: Asensio Chácharo David (ESP) / Rodríguez Del Pozo Diego (ESP)
Men - 1 #4
CZE2Oliva/Kurka   [#6]
NIR0Scott/Workman   [#13]
2:0   (21:3, 21:16)   0:28
Refs: Romero Martinez Enrique Javier (ESP) / Obid Gašper (SLO)
12:50
Men - 1 #2
DEN0Møllgaard/Houmann   [#7]
FIN2Siren/Nurminen   [#3]
0:2   (29:31, 18:21)   0:45
Refs: Pedrosa López Juan Antonio (ESP) / Orobio Rodríguez Angélica (ESP)
Men - 1 #5
CZE2Semerad/Stocek   [#2]
NIR0McCaughern/Fleming   [#11]
2:0   (21:10, 21:13)   0:32
Refs: Ventura Sobredo Joaquin (ESP) / Iskas Achilleas (GRE)
13:45
Men - 1 #6
Draw  
Draw  
 
Refs: Ventura Sobredo Joaquin (ESP) / Pedrosa López Juan Antonio (ESP)
14:30
Men - 1 #3
DEN0Møllgaard/Houmann   [#7]
FIN1Siren/Nurminen   [#3]
0:1   (12:15)   0:13
Refs: Pedrosa López Juan Antonio (ESP) / Orobio Rodríguez Angélica (ESP)
18:30
Men - 2 #10
ESP2Huerta P./Huerta A.   [#8]
FIN0Pennanen/Pennanen   [#9]
2:0   (21:18, 21:12)   0:33
Refs: Iskas Achilleas (GRE) / Rodríguez Del Pozo Diego (ESP)
Men - 1 #7
BUL0Kostov/Iliev   [#14]
ISR2Elazar/Cuzmiciov   [#5]
0:2   (12:21, 13:21)   0:31
Refs: Ventura Sobredo Joaquin (ESP) / Asensio Chácharo David (ESP)
19:20
Men - 2 #11
ESP2Herrera/Gavira   [#1]
FIN0Siren/Nurminen   [#3]
2:0   (21:12, 21:15)   0:31
Refs: Obid Gašper (SLO) / Pedrosa López Juan Antonio (ESP)
Men - 1 #8
BUL0Mehandzhiyski/Kalchev   [#12]
ISR2Hadar/Lanciano   [#4]
0:2   (18:21, 19:21)   0:41
Refs: Orobio Rodríguez Angélica (ESP) / Romero Martinez Enrique Javier (ESP)

Men BV Nations Cup Pool B - Madrid   (Continental Cup)
Dienstag 14.05.2024
ZeitMADRID 1MADRID 2
12:00
Men - 2 #13
CZE0Oliva/Kurka   [#6]
ISR2Elazar/Cuzmiciov   [#5]
0:2   (20:22, 14:21)   0:40
Refs: Romero Martinez Enrique Javier (ESP) / Ventura Sobredo Joaquin (ESP)
Men - 3 #16
NIR2Scott/Workman   [#13]
BUL1Kostov/Iliev   [#14]
2:1   (21:23, 21:12, 15:13)   0:48
Refs: Rodríguez Del Pozo Diego (ESP) / Iskas Achilleas (GRE)
12:50
Men - 2 #14
CZE2Semerad/Stocek   [#2]
ISR0Hadar/Lanciano   [#4]
2:0   (21:19, 21:15)   0:40
Refs: Pedrosa López Juan Antonio (ESP) / Romero Martinez Enrique Javier (ESP)
Men - 3 #17
NIR0McCaughern/Fleming   [#11]
BUL2Mehandzhiyski/Kalchev   [#12]
0:2   (6:21, 9:21)   0:28
Refs: Asensio Chácharo David (ESP) / Obid Gašper (SLO)
13:45
Men - 2 #15
CZE0Semerad/Stocek   [#2]
ISR1Elazar/Cuzmiciov   [#5]
0:1   (11:15)   0:14
Refs: Ventura Sobredo Joaquin (ESP) / Pedrosa López Juan Antonio (ESP)
Men - 3 #18
BUL1Mehandzhiyski/Kalchev   [#12]
NIR0Scott/Workman   [#13]
1:0   (15:12)   0:13
Refs: Asensio Chácharo David (ESP) / Obid Gašper (SLO)
18:30
Men - 4 #19
DEN1Andersen/Hansen   [#10]
CZE2Oliva/Kurka   [#6]
1:2   (20:22, 22:20, 9:15)   0:53
Refs: Obid Gašper (SLO) / Ventura Sobredo Joaquin (ESP)
Men - 4 #22
FIN2Pennanen/Pennanen   [#9]
BUL0Kostov/Iliev   [#14]
2:0   (21:12, 21:19)   0:33
Refs: Rodríguez Del Pozo Diego (ESP) / Romero Martinez Enrique Javier (ESP)
19:20
Men - 4 #20
DEN2Møllgaard/Houmann   [#7]
CZE1Semerad/Stocek   [#2]
2:1   (21:12, 18:21, 15:12)   0:55
Refs: Iskas Achilleas (GRE) / Orobio Rodríguez Angélica (ESP)
Men - 4 #23
FIN2Siren/Nurminen   [#3]
BUL0Mehandzhiyski/Kalchev   [#12]
2:0   (21:16, 21:15)   0:34
Refs: Pedrosa López Juan Antonio (ESP) / Asensio Chácharo David (ESP)
20:45
Men - 4 #21
CZE0Semerad/Stocek   [#2]
DEN1Møllgaard/Houmann   [#7]
0:1   (6:15)   0:12
Refs: Orobio Rodríguez Angélica (ESP) / Iskas Achilleas (GRE)

Men BV Nations Cup Pool B - Madrid   (Continental Cup)
Mittwoch 15.05.2024
ZeitMADRID 1MADRID 2
09:30
Men - 5 #25
ESP2Huerta P./Huerta A.   [#8]
DEN0Andersen/Hansen   [#10]
2:0   (21:12, 21:11)   0:30
Refs: Iskas Achilleas (GRE) / Asensio Chácharo David (ESP)
Men - 5 #28
ISR2Elazar/Cuzmiciov   [#5]
FIN1Pennanen/Pennanen   [#9]
2:1   (18:21, 21:17, 15:7)   0:46
Refs: Ventura Sobredo Joaquin (ESP) / Pedrosa López Juan Antonio (ESP)
10:20
Men - 5 #26
ESP2Herrera/Gavira   [#1]
DEN1Møllgaard/Houmann   [#7]
2:1   (21:10, 19:21, 17:15)   0:51
Refs: Obid Gašper (SLO) / Rodríguez Del Pozo Diego (ESP)
Men - 5 #29
ISR2Hadar/Lanciano   [#4]
FIN0Siren/Nurminen   [#3]
2:0   (23:21, 21:19)   0:41
Refs: Romero Martinez Enrique Javier (ESP) / Orobio Rodríguez Angélica (ESP)
17:30
Men - Final 1st Place #31
ESP2Huerta P./Huerta A.   [#8]
ISR0Elazar/Cuzmiciov   [#5]
2:0   (21:19, 21:17)   0:40
Refs: Iskas Achilleas (GRE) / Romero Martinez Enrique Javier (ESP)
18:20
Men - Final 1st Place #32
ESP2Herrera/Gavira   [#1]
ISR0Hadar/Lanciano   [#4]
2:0   (21:13, 21:16)   0:33
Refs: Obid Gašper (SLO) / Orobio Rodríguez Angélica (ESP)

Men BV Nations Cup Pool A - Vilnius   (Continental Cup)
Freitag 17.05.2024
ZeitVILNIUS 1VILNIUS 2
13:30
(12:30)
Men - 1 #1
HUN1Stréli/Benkö   [#10]
UKR2Datsiuk/Likhatskyi   [#8]
1:2   (21:19, 18:21, 12:15)   1:02
Refs: Kucinskas Dainius (LTU) / Lotuzis Jonas (LTU)
Men - 1 #4
GRE1Ioannidis/Kanellos   [#6]
CRO2Devald/Pribanic   [#12]
1:2   (22:24, 21:15, 13:15)   0:56
Refs: Strelkauskaitė Raimonda (LTU) / Tolocka Gintaras (LTU)
14:20
(13:20)
Men - 1 #2
HUN1Petik/Dóczi   [#9]
UKR2Popov/Gladun   [#7]
1:2   (21:16, 22:24, 14:16)   0:54
Refs: Lotuzis Jonas (LTU) / Narvydas Stepas (LTU)
LJ: Nedzinskas Rokas / Leonavicius Augustas
Scorer: Ruzgyte Rusne
Men - 1 #5
GRE2Ntallas/Chatzinikolaou   [#5]
CRO0Skorin/Zelenika   [#11]
2:0   (24:22, 21:13)   0:36
Refs: Tolocka Gintaras (LTU) / Kosiacki Piotr (POL)
LJ: Krivonos Dominykas / Leo Pavel
15:10
(14:10)
Men - 1 #3
Draw  
Draw  
 
Men - 1 #6
GRE1Ntallas/Chatzinikolaou   [#5]
CRO0Skorin/Pribanic  
1:0   (16:14)   0:13
Refs: Tolocka Gintaras (LTU) / Kosiacki Piotr (POL)
LJ: Krivonos Dominykas / Leo Pavel
Scorer: Slauzgalvyte Auguste
18:30
(17:30)
Men - 2 #10
LTU2Juchnevic/Vasiljev   [#2]
UKR0Datsiuk/Likhatskyi   [#8]
2:0   (21:13, 21:11)   0:30
Refs: Kosiacki Piotr (POL) / Narvydas Stepas (LTU)
LJ: Leonavicius Augustas / Kulesov Nikolaj
Scorer: Aleknaite Lukne
Men - 1 #7
GIB0Gomez /Moreno   [#14]
BEL2Van Langendonck/Vercauteren   [#4]
0:2   (6:21, 4:21)   0:24
Refs: Strelkauskaitė Raimonda (LTU) / Tolocka Gintaras (LTU)
LJ: Krivonos Dominykas / Leo Pavel
Scorer: Slausgalvyte Kamile
19:20
(18:20)
Men - 2 #11
LTU2Stankevicius/Knasas   [#1]
UKR1Popov/Gladun   [#7]
2:1   (18:21, 21:15, 15:10)   0:55
Refs: Chervenkov Yavor (BUL) / Kucinskas Dainius (LTU)
LJ: Kulesov Nikolaj / Nedzinskas Rokas
Scorer: Aleknaite Lukne
Men - 1 #8
GIB0Neish/Ressa   [#13]
BEL2Vandecaveye/Vandecaveye, Lo.   [#3]
0:2   (6:21, 6:21)   0:22
Refs: Tolocka Gintaras (LTU) / Lotuzis Jonas (LTU)
LJ: Leo Pavel / Banevskij Stanislav
Scorer: Slausgalvyte Kamile
20:10
(19:10)
Men - 2 #12
Draw  
Draw  
 
Men - 1 #9
Draw  
Draw  
 

Men BV Nations Cup Pool A - Vilnius   (Continental Cup)
Samstag 18.05.2024
ZeitVILNIUS 1VILNIUS 2
12:30
(11:30)
Men - 2 #13
GRE0Ioannidis/Kanellos   [#6]
BEL2Van Langendonck/Vercauteren   [#4]
0:2   (18:21, 22:24)   0:42
Refs: Tolocka Gintaras (LTU) / Strelkauskaitė Raimonda (LTU)
LJ: Krivonos Dominykas / Leonavicius Augustas
Scorer: Bagdonaite Laura
Men - 3 #16
CRO2Devald/Pribanic   [#12]
GIB0Gomez /Moreno   [#14]
2:0   (21:12, 21:8)   0:29
Refs: Kucinskas Dainius (LTU) / Chervenkov Yavor (BUL)
LJ: Leo Pavel / Banevskij Stanislav
Scorer: Sidlauskaite Monika
13:20
(12:20)
Men - 2 #14
GRE0Ntallas/Chatzinikolaou   [#5]
BEL2Vandecaveye/Vandecaveye, Lo.   [#3]
0:2   (23:25, 11:21)   0:38
Refs: Valteris Vitalijus (LTU) / Kosiacki Piotr (POL)
LJ: Kulesov Nikolaj / Krivonos Dominykas
Scorer: Murauskaite Migle
Men - 3 #17
CRO2Skorin/Zelenika   [#11]
GIB0Neish/Ressa   [#13]
2:0   (21:11, 21:13)   0:29
Refs: Chervenkov Yavor (BUL) / Gustas Pultarackas (LTU)
LJ: Nedzinskas Rokas / Leo Pavel
Scorer: Sidlauskaite Monika
14:10
(13:10)
Men - 2 #15
Draw  
Draw  
 
Men - 3 #18
Draw  
Draw  
 
17:30
(16:30)
Men - 4 #22
UKR2Datsiuk/Likhatskyi   [#8]
CRO0Devald/Pribanic   [#12]
2:0   (21:11, 21:14)   0:32
Refs: Strelkauskaitė Raimonda (LTU) / Valteris Vitalijus (LTU)
LJ: Krivonos Dominykas / Kulesov Nikolaj
Scorer: Bagdonaite Laura
Men - 4 #19
HUN2Stréli/Benkö   [#10]
GRE1Ioannidis/Kanellos   [#6]
2:1   (13:21, 21:18, 15:13)   0:50
Refs: Tolocka Gintaras (LTU) / Gustas Pultarackas (LTU)
LJ: Leo Pavel / Nedzinskas Rokas
Scorer: Jonaityte Emilija
18:20
(17:20)
Men - 4 #23
UKR1Popov/Gladun   [#7]
CRO2Skorin/Zelenika   [#11]
1:2   (16:21, 21:15, 9:15)   0:45
Refs: Valteris Vitalijus (LTU) / Narvydas Stepas (LTU)
LJ: Kulesov Nikolaj / Leonavicius Augustas
Scorer: Murauskaite Migle
Men - 4 #20
HUN0Petik/Dóczi   [#9]
GRE0Ntallas/Chatzinikolaou   [#5]
0:0   (17:20, 14:21)   0:32
Refs: Gustas Pultarackas (LTU) / Kosiacki Piotr (POL)
LJ: Nedzinskas Rokas / Banevskij Stanislav
Scorer: Jonaityte Emilija
19:10
(18:10)
Men - 4 #24
UKR1Datsiuk/Likhatskyi   [#8]
CRO0Skorin/Zelenika   [#11]
1:0   (15:12)   0:14
Refs: Valteris Vitalijus (LTU) / Narvydas Stepas (LTU)
LJ: Kulesov Nikolaj / Leonavicius Augustas
Scorer: Murauskaite Migle
Men - 4 #21
HUN1Stréli/Dóczi  
GRE0Ntallas/Chatzinikolaou   [#5]
1:0   (15:7)   0:12
Refs: Kosiacki Piotr (POL) / Gustas Pultarackas (LTU)
LJ: Nedzinskas Rokas / Banevskij Stanislav
Scorer: Jonaityte Emilija

Men BV Nations Cup Pool A - Vilnius   (Continental Cup)
Sonntag 19.05.2024
ZeitVILNIUS 1VILNIUS 2
10:00
(09:00)
Men - 5 #25
LTUJuchnevic/Vasiljev   [#2]
Draw  
 
Men - 5 #28
BELVan Langendonck/Vercauteren   [#4]
Draw  
 
10:50
(09:50)
Men - 5 #26
LTUStankevicius/Knasas   [#1]
Draw  
 
Men - 5 #29
BELVandecaveye/Vandecaveye, Lo.   [#3]
Draw  
 
11:40
(10:40)
Men - 5 #27
Draw  
Draw  
 
Men - 5 #30
Draw  
Draw  
 
15:00
(14:00)
Men - Final 1st Place #31
Draw  
Draw  
 
16:00
(15:00)
Men - Final 1st Place #32
Draw  
Draw  
 
16:50
(15:50)
Men - Final 1st Place #33
Draw  
Draw  
 

Norceca Continental Tour Juan Dolio Final   (Continental Championship)
Montag 13.05.2024
ZeitJUAN DOLIO 1JUAN DOLIO 2JUAN DOLIO 3
08:00
(14:00)
Women - Pool A #17
DOM2Payano/Paniagua   [#1]
GUA0Aguilar/Alvarado   [#8]
2:0   (21:16, 21:11)   0:30
Men - Pool A #17
DOM1De Jesus/Martinez   [#1]
ISV2Penberthy /Mayer   [#8]
1:2   (13:21, 21:17, 15:17)   0:48
Women - Pool A #18
ESA2Vigil/Tovar   [#9]
ANT0Peters/Regis   [#16]
2:0   (21:7, 21:5)   0:23
08:45
(14:45)
Women - Pool B #19
USA2Shaw/Loreen   [#2]
NCA0Lopez/Lolette   [#7]
2:0   (21:8, 21:6)   0:23
Men - Pool A #18
CAN2Schachter/Dearing   [#9]
ARU0Toro/Winklaar   [#16]
2:0   (21:13, 21:12)   0:33
Women - Pool B #20
VIN0Shanny/Campbell   [#10]
GRN2Thornia/Stafford   [#15]
0:2   (10:21, 18:21)   0:34
09:30
(15:30)
Women - Pool C #21
MEX2Gutierrez/Torres   [#3]
CRC0Quesada/Molina   [#6]
2:0   (21:10, 21:8)   0:31
Men - Pool B #19
CUB2Alayo/Diaz   [#2]
ESA0Guardado C./Guardado Y.   [#7]
2:0   (21:11, 21:16)   0:31
Women - Pool C #22
CUB2Amanda/Drik   [#11]
SUR0Heymans/Elizee   [#14]
2:0   (21:5, 21:7)   0:22
10:15
(16:15)
Women - Pool D #23
PUR0Navas/Gonzalez   [#4]
CAN2Pavan/McBain   [#5]
0:2   (11:21, 16:21)   0:33
Men - Pool B #20
GUA2Izaguirre/Garcia   [#10]
CAY0D. Van Dam/Watson   [#15]
2:0   (21:16, 21:16)   0:29
Women - Pool D #24
ISV2Almeida-Anz/Buckner   [#12]
CAY1H. Thompson/McCoombs   [#13]
2:1   (21:9, 20:22, 15:9)   0:47
11:00
(17:00)
Men - Pool C #21
USA2Evans/Budinger   [#3]
MEX0Sarabia /Cruz   [#6]
2:0   (21:13, 21:17)   0:34
Men - Pool C #22
CRC2D. Dyner/Varela   [#11]
VIN0Cropper/Ronaldo   [#14]
2:0   (21:12, 21:13)   0:29
Men - Pool D #23
PUR2Rivera/Torres   [#4]
NCA1Mora/Lopez   [#5]
2:1   (18:21, 21:16, 16:14)   0:55
11:45
(17:45)
Men - Pool D #24
SKN1Clerique/Nage   [#12]
SUR2Dwarkasing/Asimia   [#13]
1:2   (21:17, 11:21, 12:15)   0:47
13:45
(19:45)
Men - Classif. 13/16 #25
ARU0Toro/Winklaar   [#16]
SKN2Clerique/Nage   [#12]
0:2   (16:21, 14:21)   0:30
Women - Classif. 13/16 #25
ANT0Peters/Regis   [#16]
CAY2H. Thompson/McCoombs   [#13]
0:2   (7:21, 7:21)   0:27
Men - Classif. 13/16 #26
VIN2Cropper/Ronaldo   [#14]
CAY0D. Van Dam/Watson   [#15]
2:0   (21:9, 21:6)   0:26
14:30
(20:30)
Men - Classif. 9/12 #27
DOM2De Jesus/Martinez   [#1]
SUR0Dwarkasing/Asimia   [#13]
2:0   (21:5, 21:15)   0:30
Women - Classif. 13/16 #26
SUR2Heymans/Elizee   [#14]
VIN1Shanny/Campbell   [#10]
2:1   (21:15, 11:21, 15:7)   0:41
Men - Classif. 9/12 #28
CRC2D. Dyner/Varela   [#11]
GUA0Izaguirre/Garcia   [#10]
2:0   (21:13, 26:24)   0:37
15:15
(21:15)
Men - Quarterfinals #29
CAN2Schachter/Dearing   [#9]
ESA0Guardado C./Guardado Y.   [#7]
2:0   (21:7, 21:18)   0:35
Women - Classif. 9/12 #27
ESA0Vigil/Tovar   [#9]
ISV2Almeida-Anz/Buckner   [#12]
0:2   (21:23, 10:21)   0:37
Men - Quarterfinals #30
PUR0Rivera/Torres   [#4]
MEX2Sarabia /Cruz   [#6]
0:2   (17:21, 17:21)   0:39
16:00
(22:00)
Men - Quarterfinals #31
USA2Evans/Budinger   [#3]
NCA0Mora/Lopez   [#5]
2:0   (21:12, 21:12)   0:31
Women - Classif. 9/12 #28
CRC2Quesada/Molina   [#6]
GRN0Thornia/Stafford   [#15]
2:0   (21:14, 21:12)   0:33
Men - Quarterfinals #32
CUB2Alayo/Diaz   [#2]
ISV0Penberthy /Mayer   [#8]
2:0   (21:14, 21:12)   0:30
16:45
(22:45)
Women - Quarterfinals #29
DOM2Payano/Paniagua   [#1]
NCA1Lopez/Lolette   [#7]
2:1   (21:15, 18:21, 15:12)   0:52
Women - Quarterfinals #30
CAN2Pavan/McBain   [#5]
CUB0Amanda/Drik   [#11]
2:0   (21:12, 21:10)   0:30
Women - Quarterfinals #31
MEX2Gutierrez/Torres   [#3]
PUR1Navas/Gonzalez   [#4]
2:1   (14:21, 21:19, 15:12)   1:02
17:30
(23:30)
Women - Quarterfinals #32
USA2Shaw/Loreen   [#2]
GUA0Aguilar/Alvarado   [#8]
2:0   (21:8, 21:4)

Norceca Continental Tour Juan Dolio Final   (Continental Championship)
Dienstag 14.05.2024
ZeitJUAN DOLIO 1JUAN DOLIO 2JUAN DOLIO 3
08:00
(14:00)
Men - Quarterfinals Loser #33
ESA0Guardado C./Guardado Y.   [#7]
PUR2Rivera/Torres   [#4]
0:2   (16:21, 15:21)   0:37
Women - Quarterfinals Loser #33
NCA1Lopez/Lolette   [#7]
CUB2Amanda/Drik   [#11]
1:2   (21:13, 20:22, 15:17)   0:51
Men - Quarterfinals Loser #34
NCA0Mora/Lopez   [#5]
ISV2Penberthy /Mayer   [#8]
0:2   (7:21, 10:21)   0:31
08:45
(14:45)
Men - Semifinals #36
USA2Evans/Budinger   [#3]
CUB0Alayo/Diaz   [#2]
2:0   (21:9, 21:17)   0:32
Women - Quarterfinals Loser #34
PUR2Navas/Gonzalez   [#4]
GUA0Aguilar/Alvarado   [#8]
2:0   (21:10, 21:6)   0:25
Men - Semifinals #35
CAN2Schachter/Dearing   [#9]
MEX1Sarabia /Cruz   [#6]
2:1   (18:21, 21:18, 15:7)   0:58
09:30
(15:30)
Women - Semifinals #35
DOM0Payano/Paniagua   [#1]
CAN2Pavan/McBain   [#5]
0:2   (10:21, 12:21)   0:27
Men - Final 15th Place #37
ARU2Toro/Winklaar   [#16]
CAY1D. Van Dam/Watson   [#15]
2:1   (19:21, 21:16, 15:9)   0:53
Men - Final 13h Place #38
SKN0Clerique/Nage   [#12]
VIN2Cropper/Ronaldo   [#14]
0:2   (17:21, 12:21)   0:32
10:15
(16:15)
Women - Semifinals #36
MEX0Gutierrez/Torres   [#3]
USA2Shaw/Loreen   [#2]
0:2   (14:21, 19:21)   0:41
Men - Final 9th Place #40
DOM2De Jesus/Martinez   [#1]
CRC0D. Dyner/Varela   [#11]
2:0   (21:17, 23:21)   0:38
Men - Final 11th Place #39
SUR2Dwarkasing/Asimia   [#13]
GUA1Izaguirre/Garcia   [#10]
2:1   (15:21, 21:12, 15:9)   0:42
11:00
(17:00)
Men - Final 5th Place #42
PUR2Rivera/Torres   [#4]
ISV0Penberthy /Mayer   [#8]
2:0   (21:19, 21:19)   0:39
Women - Final 15th Place #37
ANT0Peters/Regis   [#16]
VIN2Shanny/Campbell   [#10]
0:2   (21:23, 10:21)   0:32
Men - Final 7th Place #41
ESA0Guardado C./Guardado Y.   [#7]
NCA2Mora/Lopez   [#5]
0:2   (14:21, 13:21)   0:33
11:45
(17:45)
Women - Final 9th Place #40
ISV2Almeida-Anz/Buckner   [#12]
CRC0Quesada/Molina   [#6]
2:0   (21:19, 21:18)   0:42
Women - Final 11th Place #39
ESA2Vigil/Tovar   [#9]
GRN0Thornia/Stafford   [#15]
2:0   (21:11, 21:10)   0:29
Women - Final 13h Place #38
CAY2H. Thompson/McCoombs   [#13]
SUR0Heymans/Elizee   [#14]
2:0   (21:10, 21:5)   0:24
12:30
(18:30)
Women - Final 7th Place #41
NCA2Lopez/Lolette   [#7]
GUA0Aguilar/Alvarado   [#8]
2:0   (21:15, 21:17)   0:35
Women - Final 5th Place #42
CUB2Amanda/Drik   [#11]
PUR0Navas/Gonzalez   [#4]
 
14:00
(20:00)
Women - Final 3rd Place #43
DOM0Payano/Paniagua   [#1]
MEX2Gutierrez/Torres   [#3]
0:2   (18:21, 16:21)   0:48
14:45
(20:45)
Women - Final 1st Place #44
CAN0Pavan/McBain   [#5]
USA2Shaw/Loreen   [#2]
0:2   (14:21, 14:21)   0:31
15:15
(21:15)
Men - Final 3rd Place #43
MEX0Sarabia /Cruz   [#6]
CUB2Alayo/Diaz   [#2]
0:2   (13:21, 14:21)   0:33
16:00
(22:00)
Men - Final 1st Place #44
CAN0Schachter/Dearing   [#9]
USA2Evans/Budinger   [#3]
0:2   (18:21, 19:21)   0:44

© VolleyTom (Updated 18.05.2024 18:53)